ISIS planifikon sulm terrorist ndaj Princit George

Postuar: 06/12/2017 - 19:39

Husnain Rashid, është i dyshuari i cili po akuzohet për inkurajimin e terroristëve për të planifikuar sulme ndaj Princit George.

31 vjeçari thuhet se ndau adresën e shkollës së katërvjeçarit dhe fotografinë e tij, mesazhe të cilat shfrytëzohen për mundësi ndihme në identifikimin e objektivave terroriste, në Britaninë e Madhe.

Gjatë një seance dëgjimore në gjykatën e magjistratëve në Westminster në Londër, prokurorët pohuan gjithashtu se Rashid planifikoi të udhëtojë për në Siri për t’u bashkuar me Shtetin Islamik.

I dyshuari i cili thuhet se kërcënoi Princin e familjes Mbretërore në Britnai, akuzohet mbi dyshimet për përgatitjen e akteve të terrorizmit dhe një akuze për të ndihmuar të tjerët në përgatitjen e akteve të terrorizmit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një foshnje 14 muajshe është kafshuar në kokë nga qeni i familjes. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Bergamo të Italisë.

Dy prindër janë arrestuar në Kaliforni, pasi policia ka gjetur 13 fëmijët e tyre që dyshohet se janë mbajtur robër në shtëpinë e tyre.

   Princi saudit Alwaleed bin Talal është transferuar në një burg të sigurisë maksimale, pasi refuzoi të paguajë 6 miliardë dollarë si pj

Një incident i tmerrshëm ka ndodhur në Xhakarta, ku është rrëzuar tavani i ndërtesës së bursës së vendit, duke shkaktuar plagosjen e të p

Një skaf me 31 pasagjerë ka shpërthyer të dielën (14 janar) ku mbetën të plagosur 16 persona, 6 prej tyre në gjendje të rëndë për jetën,

Franca dhe Gjermania, do të tentojnë të krijojnë një moment të ri në përpjekjet e tyre të zvarritura për reforma në Bashkimin Evropian, p

Avokati i Donald Trump i ka paguar një ylli pornografik 130.000 dollarë që të mos flasë publikisht me gjasë për aferën me presidentin e s

Dhjetë të plagosur, dy prej të cilëve gra, është bilanci që la pas një konflikt për pronën, çka çoi që dy familje të rrëmbejnë gurët, shk

Më shumë se 12 milionë kuti qumështi pluhur janë tërhequr nga 83 vende në mes të skandalit për salmonelë që ka përfshirë kompaninë france

   Një tërmet me magnitudë 7.3 ka goditur bregun e Perusë duke shkaktuar frikë për një cunam të mundshëm.