"Kthehu në vendin tënd", gruaja sulmon rëndë të moshuarin

Postuar: 11/07/2018 - 11:49

Një grua ka sulmuar në mënyrë brutale një të moshuar  meksikan në lagjen e Los Anxhelosit.

Ngjarja ka ndodhur më 4 korrik dhe i sulmuari, 92-vjeçar Rodolfo Rodriguez thotë se e kaloi shëtitjen e tij të përditshme me një grua, e cila filloi ta sulmonte me një tullë dhe i bëri thirrje një grupi njerëzish për t'u bashkuar me sulmin.

Ai u dërgua në spital me një mollëz dhe dy brinjë të thyera. Një fqinj filmoi sulmin dhe i tha për mediat amerikane se gruaja që e goditi tha: "Kthehu në vendin tënd, Meksikë".

"Unë nuk mund të ec më. Unë kam kaq shumë dhimbje", tha për CNN Rodriguez, një shtetas amerikan, i cili jeton në Meksikë dhe viziton familjen e tij në Kaliforni rreth dy herë në vit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Qyteti i Xhenovës u gjunjëzua dje para një tragjedie që deri më tani i ka marrë jetën 39 personave, ndërsa dhjetra të tjerë kanë mbetu

   Kabineti qeveritar gjerman vendosi për një projektligj, i cili krahas opsionit “mashkullor” dhe “femëror” për gjininë e njeriut parash

Një nga të shoferët e mbijetuar nga shembja e urës Morandi në Genova të Italisë ka treguar momentet dramatike që ka përjetuar dhe si arri

Ka shkuar në 35 numri i viktimave në tragjedinë e ndodhur rreth mesditës së sotme në Xhenova të Italisë pas shembjes së një ure, e cila ë

   Ura që është shembur sot në Genova është ndërtuar në vitet ’60 dhe për shumë italianë ishte një nga urat më të frikshme.

   Ura që lidh Xhenovën me aeroportin e saj është shembur mesditën e sotme.

   Ura e një autostrade pranë qytetit italian të Xhenovës është rrëzuar.

Deri tani nuk raportohen viktima. 

   Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan njoftoi bojkotim të produkteve elektronike amerikane në vendin e tij si shenjë reagimi ndaj presio

   Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm, rreth ored 07.37, në Londër.

   Autoritetet indoneziane njoftuan se deri tani janë konfirmuar 436 viktima nga tërmeti që tronditi ishullin e Lombok-ut në fillim të kë