Lëkundje sizmike në Itali, banorët përjetojnë makthin e tërmeteve të mëparshme

Postuar: 06/12/2017 - 11:00

   Një lëkundje sizmike 2.9 ballë ka tronditur rajonin e Aquila-s në orët e vona të së martës.

Sipas Institutit italian të Sizmiologjisë, tërmeti është regjistruar rreth orës 23.22, në thellësinë 9 km.

Fatmirësisht nuk ka pasur persona të lënduar dhe dëme materiale.

Siç raportojnë mediet italiane, edhe pse të frikësuar njerëzit nuk kanë dalë në rrugë, kjo edhe për shkak të temperaturave shumë të ulta.

Lëkundja sizmike u regjistrua në një zonë e cila ende nuk ka harruar pasojat shkatërrimtare të tërmeteve të mëparshme.  

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të gjithë mrekullohen kur nga dritarja e avionit të tyre shohin një tjetër avion në qiell.

   Më shumë se 1 000 persona në qytetin e Lentixhones, në provincën e Rexhio Emilias, në veri të Italisë, u evakuuan pas daljes nga shtra

Presidenti amerikan Donald Trump përsëriti thirrjen për të rishikuar sistemin amerikan të imigracionit pas shpërthimit në një korridor të

   Shpërthimi i fuqishëm, që tronditi një qendër të kalimit të gazit natyror në lindje të Austrisë, i kushtoi jetën një personi dhe plago

   Liderët e Bashkimit Evropian do të pajtohen gjatë ditës së enjte për t’i vazhduar edhe për gjashtë muaj të tjerë sanksionet ekonomike

   Presidenti rus Vladimir Putin zgjodhi Ankaranë për të shprehur qartë qëndrimin e tij kundër njohjes nga Shtetet e Bashkuara të Jeruzal

Shërbimi Federal i Sigurisë në Rusi tha se ka zbuluar një qelizë ekstremiste, e cila është udhëhequr nga grupi militant Shteti Islamik dh

Një vajzë ka therur me thikë ish të dashurin, duke e lënë të vdekur në vend, pasi zbuloi si ai përdorte rrjetin social Tinder.

Rusia ka nisur tërheqjen e disa trupave të saj nga Siria, tha ministri rus i Mbrojtjes, Sergei Shoigu.

   Zona përreth Santa Barbarës në jug të Kalifornisë është shndërruar në ferr, nga zjarret që përhapen me ritme të shpejta prej 7 ditësh.