Masakër me armë, 5 persona të vrarë brenda shtëpisë

Postuar: 16/05/2018 - 22:09

   Pesë persona janë vrarë dhe një tjetër ka mbetur i plagosur në gjendje të rëndë pas të shtënave me armë zjarri në një shtëpi në Teksas të SHBA-së.

Sipas mediave amerikane, dyshohet që mes viktimave të ketë edhe fëmijë, por autoritetet nuk e kanë konfirmuar këtë informacion.

Ka qenë një telefonatë në polici, që lajmëroi për vetëplagosje në një shtëpi. Kur policia shkoi në destinacion, aty gjeti një situatë krejtësisht tjetër.

Pesë vetë të vrarë, gjak dhe plumba. Në lidhje me këtë masakër nuk ka asnjë person të shpallur në kërkim. Shkaqet e kësaj ngjarje janë të paqarta. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ura që është shembur sot në Genova është ndërtuar në vitet ’60 dhe për shumë italianë ishte një nga urat më të frikshme.

   Ura që lidh Xhenovën me aeroportin e saj është shembur mesditën e sotme.

   Ura e një autostrade pranë qytetit italian të Xhenovës është rrëzuar.

Deri tani nuk raportohen viktima. 

   Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan njoftoi bojkotim të produkteve elektronike amerikane në vendin e tij si shenjë reagimi ndaj presio

   Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm, rreth ored 07.37, në Londër.

   Autoritetet indoneziane njoftuan se deri tani janë konfirmuar 436 viktima nga tërmeti që tronditi ishullin e Lombok-ut në fillim të kë

   Angela Merkel është liderja e huaj që simpatizohet më shumë nga shqiptarët në Shqipëri dhe Kosovë.

   Presidenti amerikan Donald Trump, ka vazhduar sulmet e tij përmes mediave sociale ndaj hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller

   Nënsekretari i Kryeministrisë së Italisë, Giancarlo Giorgetti, tha se vendi i tij mund të pësojë sulm ekonomik ashtu sikurse Turqia, t

Një snajper britanik vrau një komandant të Shtetit Islamik nga afërsisht 2414 metra (1.5 milje) larg në goditjen më të suksesshme të SAS,