Me sëpatë dhe pistoleta, maskat grabisin hotelin super luksoz (FOTO)

Postuar: 10/01/2018 - 21:44

   Terror në qendër të Parisit mbrëmjen e sotme. 5 persona të maskuar, të pajisur me sëpata, pistoleta dhe pushkë kanë kryer një grabitje në hotelin luksoz Ritz.

Ata kanë sulmuar argjendarinë e hotelit, nga ku kanë marrë bizhuteri me vlerë rreth 4.2 milion paund, raporton DailyMail.

Sipas dëshmive të para, 3 prej grabitësve janë arrestuar nga policia, ndërkohë që dy të tjerë ia kanë mbathur. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Autoritetet indoneziane njoftuan se deri tani janë konfirmuar 436 viktima nga tërmeti që tronditi ishullin e Lombok-ut në fillim të kë

   Angela Merkel është liderja e huaj që simpatizohet më shumë nga shqiptarët në Shqipëri dhe Kosovë.

   Presidenti amerikan Donald Trump, ka vazhduar sulmet e tij përmes mediave sociale ndaj hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller

   Nënsekretari i Kryeministrisë së Italisë, Giancarlo Giorgetti, tha se vendi i tij mund të pësojë sulm ekonomik ashtu sikurse Turqia, t

Një snajper britanik vrau një komandant të Shtetit Islamik nga afërsisht 2414 metra (1.5 milje) larg në goditjen më të suksesshme të SAS,

   Të shtëna me armë janë regjistruar në qytetin e Manchesterit, Angli në orët e para të mëngjesit të së dielës.

   Shtetet e Bashkuara i kërkuan Britanisë të dielën të hiqte dorë nga mbështetja e saj për marrëveshjen bërthamore të vitit 2015 me Iran

   Ishte nisur bashkë me dy të vajzat për të marrë gruan nga puna, por pa patentë shoferi dhe i dehur në timon, ai shkaktoi vdekjen e vaj

   Rusia paralajmëroi Shtetet e Bashkuara gjatë kësaj të premteje se, çdo lëvizje të tyre për të kufizuar aktivitetet e bankave të saj do