Mercedes i kërkon falje Kinës

Postuar: 08/02/2018 - 23:00

   Mercedez-Benz është bërë një nga kompanitë e fundit botërore që ka ngjallur reagim në Pekin.

Në njërin nga postimet në Instagram, gjiganti gjerman e kishte shoqëruar një foto me një thënie nga Dalai Lama.

“Shikoni situatat nga të gjitha anët, dhe do të jeni më i hapur”, ishte thënia e Lamas.

Lama konsiderohet separatist dhe tradhtar nga Pekini, derisa rrjeti social Instagram është i bllokuar në Kinë.

Me të parë ndjeshmërinë e rastit, Mercedez-Benz e fshiu postimin nga Instagram dhe kërkoi falje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Turqia ka arrestuar gruan e Abu Omar al-Shishani, njëri prej komandantëve kryesorë të grupit militant, Shteti Islamik, që është vrarë

Të paktën 14 persona kanë mbetur të lënduar pas një sulmi me thikë të ndodhur në qytetin gjerman të Luebek.

Taiyah Peebles është 16-vjeçarja e cila gjeti vdekjen në stacionin hekurudhor të Kent ditën e sotme.

Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka ftuar presidentin rus, Vladimir Putin, të vizitojë SHBA-në në vjeshtë.

Të paktën 11 persona kanë vdekur pasi një varkë që mbante turistë është zhytur në det nga stuhia në shtetin e Missouri-t, deklaron polici

Parlamenti izraelit miratoi këtë të enjte ligjin që e përcakton Izraelin si “shtet hebre”.

   Një tub kaldaje i ndërtuar në 1932-shin për një bllok pallatesh në Manhattan të SHBA-ve ka shpërthyer duke lëshuar avull të bardhë e t

   Presidenti i SHBA, Donald Trump, në një klimë komentesh të zhurmshme që shkaktoi samiti i tij i parë këtë javë me presidentin e Rusisë

   Donald Trump ka kritikuar me zemërim Bashkimin Europian për shkak të gjobës marramendëse të kësaj të fundit ndaj Google.

Policia britanike beson se ka identifikuar autorët e dyshuar të sulmit me agjentë nervorë ndaj ish-spiunit rus Sergei Skripal dhe vajzës