Misteri i avionit MH370, lajm i keq për familjarët e pasagjerëve

Postuar: 23/05/2018 - 18:51

   Kërkimet për fluturimin MH370 të Malaysia Airlines do të përfundojnë të martën e ardhshme dhe nuk do të ketë kërkime shtesë, tha ministri i ri i transportit të Malajzizë.

Avion i Malajzisë u zhduk në Mars të vitit 2014 me 239 njerëz në bord, pjesa më e madhe kinezë gjatë rrugës nga Kuala Lumpur në Pekin.

Malajzia kishte rënë dakord të paguante kompaninë amerikane Oqeani Infinity deri në 70 milionë dollarë nëse do të gjente avionin gjatë një kërkimi 90-ditor në Oqeanin Indian Jugor.

Kërkimet për Boeing 777 priteshin të përfundonin në qershor, pasi marrëveshja 90-ditore nuk mbulonte kohën e marrë për furnizimin me karburant.

Megjithatë, kompania kishte përfunduar kërkimet brenda muajit Prill dhe ka kërkuar zgjatje deri më 29 Maj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lufta ekonomike mes SHBA-së dhe Turqisë ka arritur kulmin.

Nuk reshtin problemet për Genova-n ku ka pllakosur një tragjedi e madhe pas shembjes së urës Morandi.

Policia në Xhakarta ka ekzekutuar dhjetëra persona, në vazhdën e një operacioni të përshkallëzuar kundër autorëve të dyshuar për krime jo

SHBA ka kërcënuar se do të vendosë me shume sanksione ekonomike ndaj Turqisë nëse nuk e liron pastorin amerikan.

 Në Iran, është përgatitur një projektligj i cili ndalon martesën e vajzave nën moshën 16-vjeçare me qëllim që t’i japin fund diskutimit

   Presidenti francez Emmanuel Macron ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e tij turk Rexhep Tajip Erdogan dhe ka bërë të ditu

   Një tërmet i fuqishëm ka tronditur sot Italinë, duke krijuar panik tek qytetarët.

   Pas asaj që ndodhi në Xhenova të Italisë, është ngritur alarmi dhe frika për gjendjen e infrastrukturës në të gjithë Evropën me eksper

   Ministri turk i financave, Berat Albayrak mbajti gjatë ditës së sotme një konferencë me investitorë globalë, ndërsa numri i pjesëmarrë

Një burrë dhe e fejuara e tij shpëtuan një foshnje, që gjendej e vetme në një makinë të nxehtë nga temperaturat e larta në Ohio.