Nënë e bijë vriten në banesë (FOTO)

Postuar: 17/03/2018 - 22:47

Nënë e bijë u vranë tragjikisht nga një person në shtëpinë e tyre në Britani. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Sussex të Britanisë së Madhe ku dy gra mbetën të vrara dhe dy të tjera u dërguan në spital në gjendje shoku.

Mediat vendase shkruajnë se autori i kësaj masakre është arrestuar nga oficerët e policisë pas dy orësh e ndërsa dyshohet se autori kishte lidhje me viktimat. Heather Whitbread, 53-vjeç dhe vajza e saj Michelle, 32-vjeçe u qëlluan në shtëpinë e tyre në në orët e vona të së premtes.

Autori i dyshuar fillimisht tentoi t’i ikte policisë, por nuk ia doli dhe u arrestua.

The Sun raporton se autori dyshohet se është ish-partneri i vajzës tjetër të 53-vjeçares Heather Whitbread. Dyshimet janë se shënjestra e 35-vjeçarit ka qenë pikërisht vajza e vogël Raven, 24-vjeç, e cila ishte shtatzënë.   

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tre persona humbën jetën dhe 50 kanë mbetur të bllokuar, pas shembjes së dy ndërtesave në Nju Dehlit në Indi.

Në plazhin e New Jerseyt në SHBA ka ndodhur një prej incidenteve më të pazakonta ndonjëherë. Gjithçka ndodhi sa hap e mbyll sytë.

Këto janë momentet e një fenomeni të pazakontë, një “mini-tsunami” që goditi brigjet e ishujve të famshëm turistikë spanjollë të Majorkës

   Bashkimi Europian dhe Japonia firmosen njërën prej marrëveshjeve më të mëdha të tregtisë në botë, e cila do të mbuloje gati një të tre

   Raportohet viktima e parë nga cunami që goditi plazhet e Majorkës dhe Menorkës këtë të martë duke shkaktuar panik në një nga vendet më

   “Bombë uji” mbi qytetin e Romës. Stuhia e fuqishme ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në shumë zona të qytetit.

   Rasti i Sami A. po trazon Gjermaninë. Tuniziani i përfolur si truproja e Bin Ladenit ka jetuar me familjen me ndihma sociale.

   Presidenti amerikan Donald Trump ka përshëndetur homologun rus Vladimir Putin gjatë samitit të Helsinkit, duke i “bërë me sy” të parit

   Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara dhe Rusia duhet të gjejnë mënyra për të “bashkëpunuar në ndjekje të interesave të p

   Takimi mes presidentit amerikan Donald Trump dhe atij rus Vladimir Putin në Helsinki, ka përfunduar pas dy orë e dhjetë minuta, shkrua