Pa fjalë!

Postuar: 05/12/2017 - 09:11

Koment/ Shpërthimet e zemëruara të Donald Trump-it ushqejnë dyshimin se ndoshta ka edhe gjëra më të rëndësishme, mendon Richard Wagner.

Jo vetëm që prej ngritjes së aktpadisë kundër ish-këshilltarit të Sigurisë, Michael Flynn ai sillet si një kafshë që e kanë zënë ngushtë dhe që e sheh rrugëdaljen e vetme në dërrmimin e kundërshtarëve me fuqinë e krijuar nga dëshpërimi i thellë.

Përballë mënyrës së menduar, me të cilën hetuesi i posaçëm Robert Mueller përpiqet të zbulojë lidhje të mundshme të Trumpit dhe të ekipit të tij elektoral me Rusinë – Flynni është tashmë personi i tretë, të cilin ai e ka kapur duke bërë shkelje -, shpërthimet e nevrikosura të Presidentit vetëm ushqejnë dyshimin se është e mundur që të ketë gjëra edhe më të rëndësishme.

Kjo pamje – e një Presidenti që shpërndan goditje përreth tij, megjithë suksesin e tij në reformën e taksave – po ta plotësosh me mesazhet e dashurisë, të cilat ai ia dërgoi para pak kohësh Vladimir Putinit, dhe në të cilat ai u besoi përbetimeve të tij, se nuk është përfshirë në fushatën elektorale amerikane, më shumë se rezultateve të punës së shërbimeve të fshehta vetjake – atëherë e gjitha kjo të lë pa fjalë – dhe të bën që të presësh me interes frytet e punës së mëtejshme të hetuesit të posaçëm. /Deutsche Welle/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një foshnje 14 muajshe është kafshuar në kokë nga qeni i familjes. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Bergamo të Italisë.

Dy prindër janë arrestuar në Kaliforni, pasi policia ka gjetur 13 fëmijët e tyre që dyshohet se janë mbajtur robër në shtëpinë e tyre.

   Princi saudit Alwaleed bin Talal është transferuar në një burg të sigurisë maksimale, pasi refuzoi të paguajë 6 miliardë dollarë si pj

Një incident i tmerrshëm ka ndodhur në Xhakarta, ku është rrëzuar tavani i ndërtesës së bursës së vendit, duke shkaktuar plagosjen e të p

Një skaf me 31 pasagjerë ka shpërthyer të dielën (14 janar) ku mbetën të plagosur 16 persona, 6 prej tyre në gjendje të rëndë për jetën,

Franca dhe Gjermania, do të tentojnë të krijojnë një moment të ri në përpjekjet e tyre të zvarritura për reforma në Bashkimin Evropian, p

Avokati i Donald Trump i ka paguar një ylli pornografik 130.000 dollarë që të mos flasë publikisht me gjasë për aferën me presidentin e s

Dhjetë të plagosur, dy prej të cilëve gra, është bilanci që la pas një konflikt për pronën, çka çoi që dy familje të rrëmbejnë gurët, shk

Më shumë se 12 milionë kuti qumështi pluhur janë tërhequr nga 83 vende në mes të skandalit për salmonelë që ka përfshirë kompaninë france

   Një tërmet me magnitudë 7.3 ka goditur bregun e Perusë duke shkaktuar frikë për një cunam të mundshëm.