Politikani ekzekutohet teksa po bënte selfie (VIDEO)

Postuar: 13/06/2018 - 12:05

Një politikan meksikan u qëllua për vdekje, teksa po bënte një selfie me një nga mbështetësit e tij.

Fernando Purón, ish-kryebashkiaku i Piedras Negras, aktiv në çmontimin e krimit të organizuar, kishte marrë pjesë në një debat në Kongres të premten, kur u qëllua për vdekje.

Vrasja e politikanit është fiksuar nga kamerat e sigurisë, që tregojnë një burrë me mjekër me kapele që ecën mbrapa 43-vjeçarit dhe e gjuan atë në pjesën e pasme të kokës.

Purón vdiq rrugës për në spital.

Vdekja e tij e bën atë kandidatin e 112-të politik të vrarë në Meksikë që nga shtatori i vitit të kaluar.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Nëntë vende anëtare të Bashkimit Evropian do të krijojnë “ekipe të reagimit të shpejtë” për të luftuar sulmet kibernetike, sipas një p

   Policia indoneziane ka arrestuar kapitenin e tragetit që u mbyt të hënë në liqenin Toba në ishullin Sumatra të Indonezisë, duke lënë t

Të gjitha zgjedhjet që janë zhvilluar 16 vjetët e fundit në Turqi i ka fituar Recep Tayyip Erdogan.

   Numri i sulmeve xhihadiste u dyfishua në Europë në vitin 2017, deklaroi sot agjencia e policisë « Europol », duke paralajmëruar për nd

   Presidenti amerikan, Donald Trump, premtoi të marrë masa kundër ndarjes së fëmijëve nga prindërit emigrantë, të kapur në kufi.

   Shtetet e Bashkuara janë tërhequr nga Këshilli i të Drejtave të Njeriut në OKB, duke e quajtur atë “një pusetë anësish politike”.

Parlamenti i Kanadasë ka miratuar një ligj që legalizon përdorimin e marijuanës në mbarë vendin. Dekreti mbi kanabisin kaloi pengesën e t

   Zërat dhe fytyrat e fëmijëve nga Amerika Qendrore të ndarë nga prindërit e tyre në kufirin mes Shteteve të Bashkuara dhe Meksikës, jan

   Presidenti francez dhe kancelarja gjermane njoftuan sot se po punojnë për një marrëveshje mes disa shteteve të hapësirës Schengen për

Një ish-punonjës i operacioneve të spiunazhit kibernetik të CIA-së u shpall fajtor për transferimin tek Wikileaks të mjeteve të pirateris