Rrëzohet avioni, dyshohet mbi 200 të vdekur

Postuar: 11/04/2018 - 11:13

Një avion ushtarak është rrëzuar në Algjeri dhe mendohet se shumë persona kanë humbur jetën. Sipas informacioneve nga mediat lokale, numri i të vdekurve mund të jetë më shumë se 200.

Sipas BBC, 14 ambulanca janë nisur për në vendngjarje dhe disa të plagosur po transferohen në spital. Ngjarja ndodhi mëngjesin e së mërkurës në aeroportin ushtarak Boufarik, një bazë e forcave ajrore pranë kryeqytetit, Algjer.

Katër vjet më parë, një aeroplan i cili mbante personelin ushtarak dhe anëtarët e familjeve të tyre u rrëzua në Algjeri, duke lënë të vdekur 77 persona.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Donald Trump ka kritikuar me zemërim Bashkimin Europian për shkak të gjobës marramendëse të kësaj të fundit ndaj Google.

Policia britanike beson se ka identifikuar autorët e dyshuar të sulmit me agjentë nervorë ndaj ish-spiunit rus Sergei Skripal dhe vajzës

Një 20-vjeçar britanik u shpall fajtor nga gjykata e Old Baileyt, për planifikim të një sulmi për të vrarë kryeministren Theresa May.

Një incident i rëndë ka ndodhur në Sichuan në jug perëndim të Kinës, ku një makinë është goditur nga një gur gjigant, i cili u shkëput ng

   Ish-diplomati amerikan Mitchell Reiss ka diskutuar historinë e tij me grupin e Rezistencës Iraniane, Organizata Muxhahedine e Popullit

Tre persona humbën jetën dhe 50 kanë mbetur të bllokuar, pas shembjes së dy ndërtesave në Nju Dehlit në Indi.

Në plazhin e New Jerseyt në SHBA ka ndodhur një prej incidenteve më të pazakonta ndonjëherë. Gjithçka ndodhi sa hap e mbyll sytë.

Këto janë momentet e një fenomeni të pazakontë, një “mini-tsunami” që goditi brigjet e ishujve të famshëm turistikë spanjollë të Majorkës

   Bashkimi Europian dhe Japonia firmosen njërën prej marrëveshjeve më të mëdha të tregtisë në botë, e cila do të mbuloje gati një të tre

   Raportohet viktima e parë nga cunami që goditi plazhet e Majorkës dhe Menorkës këtë të martë duke shkaktuar panik në një nga vendet më