Rrëzohet avioni me 71 persona në bord

Postuar: 11/02/2018 - 14:03

Një avion  rus që mbante 71 persona në bord së bashku me pjesëtarët e ekuipazhit u zhduk nga radarët sapo u nis nga aeroporti i Moskës dhe më pas u rrëzuar, raportojnë mediat e huaja.

Aeroplani Saratov Airlines An-148 jet ishte duke fluturuar në drejtim të qytetit Orsk, kur ai u zhduk.

Një burim i shërbimeve të emergjencës i ka thënë agjencisë së lajmeve Interfax se aeroplani u rrëzua dhe të gjithë personat që ishin në bord kanë vdekur, shkruan BBC.

Burimi tha se avioni kishte rënë në afërsi të fshatit Argunovo, rreth 80 km në juglindje të Moskës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Publikohen shënime të ish-shefit të FBI-së, James Comey, nga bisedat private me presidentit amerikan Donald Trump.

   Princi i Uellsit do të jetë udhëheqësi i radhës i Komonuelthit, njoftuan liderët e tij.

   54 persona u plagosën nga përplasja e dy trenave në Austri.

Një bombë nga Lufta e Dytë Botërore është bërë shkak që mëngjesin e së premtes në Berlin të bëhen evakuime masive për të lejuar ekspertët

   “Deri në qershor do të prezantojmë një vizion të përbashkët për Europën”.

   Dy persona humbën jetën nga rrëzimi i një avioni të vogël pranë aeroportit ndërkombëtar të Belfastit.

   Miguel Diaz-Canel bëri betimin si Presidentit të ri i Kubës.

Një vajzë 3-vjeçare, e cila po luante me pistoletën e të atit, ka qëlluar aksidentalisht nënën e saj shtatzënë në një parking në Merrillv

Vdiq në moshën 92-vjeçare Barbara Bush, bashkëshortja e një presidenti amerikan dhe nëna e një tjetri.