Shpërthim në një apartament në Itali, 6 të plagosur (FOTO)

Postuar: 14/01/2018 - 11:53

   Një shpërthim i regjistruar në Sesto San Giovanni, në rrugën Villoresi, në Milano ka shkatërruar dy apartamente në katin e fundit të një ndërtese.

Shpërthimi i fuqishëm, shkaqet e të cilin nuk dihen ende, ka ndodhur rreth orës 05.00 të ditës së sotme, raportojnë mediet e vendit fqinjë.

Nga shpërthimi kanë mbetur të plagosur 6 persona, anëtarë të dy familjeve të ndryshme. Mes të plagosurve është edhe një fëmijë 9-vjeçar. 

Shpërthimi ka shkaktuar panik tek banorët e pallatit dhe të zonës, të cilët ishin në gjumë në momentin që u dëgjua zhurma tronditëse. Mësohet se 18 persona janë evakuuar nga godina.

Për fat të mirë, meqë shpërthimi u regjistrua në një orë kur nuk kishte kalimtarë në rrugë, nuk ka të lënduar nga pjesët e suvasë dhe betonit që kanë përfunduar në asfalt.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Mbi 2 milionë myslimanë u mblodhën në qytetin e shenjtë të Mekës për pelegrinazhin e përvitshëm 5-ditor.

Momenti i rrëzimit të urës Morandi në Xhenova është fiksuar në kamerat e sigurisë në pamjet e shpërndara sot nga Guardia di Finanza.

Një person i armatosur ka qëlluar me armë në drejtim të Ambasadës së SHBA-së në kryeqytetin turk, Ankara. 

Një auditim ndaj qeverisë franceze ka dalë me përfundimin se 840 ura franceze kanë dëmtime shumë serioze dhe kërcënojnë shembjen.

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 8.2 ka goditur Oqeanin Paqësor pranë Fixhi dhe Tonga këtë të diel, fatmirësisht pa shkaktuar të lëndua

Zjarrfikësit italianë kanë lëshuar pamje të marra me dron, që tregojnë zonën rreth vendit ku u shemb ura në Xhenova.

Një tjetër tërmet i fortë ka goditur Indonezinë, vetëm dy javë pas tërmetit të fundit ku humbën jetën 460 persona.

   Prokurori i posaçëm Robert Mueller, i cili po heton ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale të 2016-ës, në SHBA, ka rekomanduar par

   43 të vdekur është bilanci përfundimtar i viktimave pas tragjedisë që ndodhi në Xhenova, ku u shemb një pjesë e urës Morandi.

   Luigi Fiorillo arriti të ndalë makinën e tij një hap larg nga gërmadhat e urës Morandi, e cila u shemb në 14 Gusht në Xhenova të Itali