Si reagon Putin kur i afrohen dy avionë luftarakë aeroplanit të tij (VIDEO)

Postuar: 13/12/2017 - 10:57

Të gjithë mrekullohen kur nga dritarja e avionit të tyre shohin një tjetër avion në qiell. Por duket se kjo gjë nuk e habit Presidentin rus Vladimir Putin.

Teksa bëhej gati për t’u ulur në në bazën ajrore në Khemimin në perëndim të Sirisë për një vizitë të paparalajmëruar, gjatë fluturimit Putin hasi dy avionë luftarakë Su-30.

Presidenti rus nuk ngurroi që ta kthente kokën për të parë dy avionët luftarakë që shoqëronin avionin e tij.

Baza ajrore në të cilën udhëtoi Putin, ka qenë qendër stërvitore për operimet ruse përgjatë dy viteve të fundit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump do të udhëtojë për në Britani më 13 korrik.

   Në afro 55 vite pas vrasjes së John Kennedy teori të pafundme konsiparative kanë dalë për të shpjeguar se nga realisht Presidenti i SH

Një autobus ku po udhëtonin nxënës shkolle u përplas me një tren në veri të Indisë, duke shkaktuar si pasojë vdekjen e 13 fëmijëve.

   Presidenca e Këshillit dhe përfaqësuesit e Parlamentit Europian arritën një marrëveshje mbi propozimin për Sistemin Europian të Inform

Një tërmet 4.2 ballë goditi sot rajonin e Molises në Itali.

Organizata “Gazetarët pa kufij”, me seli në Paris vlerëson në raportin e saj për lirinë e medias se po rritet armiqësia ndaj gazetarëve d

   Departamenti i Shtetit u ka dhënë urdhër punonjësve të qeverisë amerikane dhe familjeve të tyre me banim në Nikaragua të largohen menj

   Pas shumë negociatash është arritur marrëveshja e parë që çon në ndërtimin e një qeverie në Itali.

   9 persona janë humbur jetën dhe 16 të tjerë janë plagosur në incidentin e tmerrshëm në Toronto të Kanadasë.