Sulm me thikë në Gjermani, të paktën 14 të plagosur

Postuar: 20/07/2018 - 16:58

Të paktën 14 persona kanë mbetur të lënduar pas një sulmi me thikë të ndodhur në qytetin gjerman të Luebek. Nga 14 të lënduarit, 2 prej tyre kanë marrë plagë të rënda, ndërsa 12 të tjerët kanë lëndime më të lehta.

Sipas policisë, sulmi u bë nga një person rreth të tridhjetave, me origjinë iraniane, i cili u përpoq të largohej nga vendngjarja. Por përpjekjet e tij u neutralizuan nga një patrullë policie pranë vendit të ngjarjes, e cila ia doli ta ndalonte dhe ta çonte në paraburgim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Prokurori i posaçëm Robert Mueller, i cili po heton ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale të 2016-ës, në SHBA, ka rekomanduar par

   43 të vdekur është bilanci përfundimtar i viktimave pas tragjedisë që ndodhi në Xhenova, ku u shemb një pjesë e urës Morandi.

   Luigi Fiorillo arriti të ndalë makinën e tij një hap larg nga gërmadhat e urës Morandi, e cila u shemb në 14 Gusht në Xhenova të Itali

   Ish-kreu i OKB-së Kofi Anan ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare. Lajmi u bë i ditur nga BBC.

   Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.6 ballë ka rënë në verilindje të qytetit indonezian të Rabit në ishullin Sumbawa.

   Sot do të zhvillohet ceremonia mortore për 18 nga 41 viktimat e tragjedisë së 14 Gushtit në Xhenova.

   Rumania do të hetojë lidhur me dhunën e ushtruar nga policia ndaj protestuesve një javë më parë.

   Rritet bilanci i tragjedise ne Xhenova. Mengjesin e sotem mediat italiane raportojne se numri i viktimave ka arritur ne 41.

   Vazhdojnë evakuimet e banorëve që kishin shtëpinë poshtë urës “Morandi”.

   Një gjykatë turke hodhi poshtë të premten një kërkesë për të liruar pastorin amerikan Andrew Brunson, arrestimi i të cilit ka shkaktua