Të shtëna me armë në festivalin e artit në New Jersey, 1 i vdekur e 20 të plagosur

Postuar: 17/06/2018 - 15:25

Të shtëna me armë, me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e disa të tjerëve, janë regjistruar edhe në New Jersey të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ngjarja ka ndodhur gjatë një Festivali artistik të hapur, në qytetin e Trentonit, ndërsa raportohet se të paktën 20 persona kanë mbetur të plagosur.

Forcat e rendit kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe në shkëmbim zjarri, kanë vrarë njërin prej agresorëve, ndërsa tjetrin kanë arritur ta prangosin.

Aktualisht po hetohet nëse ngjarja ka sfond terrorist, ndërsa po merret në pyetje agresori që përfundoi në prangat e policisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia britanike beson se ka identifikuar autorët e dyshuar të sulmit me agjentë nervorë ndaj ish-spiunit rus Sergei Skripal dhe vajzës

Një 20-vjeçar britanik u shpall fajtor nga gjykata e Old Baileyt, për planifikim të një sulmi për të vrarë kryeministren Theresa May.

Një incident i rëndë ka ndodhur në Sichuan në jug perëndim të Kinës, ku një makinë është goditur nga një gur gjigant, i cili u shkëput ng

   Ish-diplomati amerikan Mitchell Reiss ka diskutuar historinë e tij me grupin e Rezistencës Iraniane, Organizata Muxhahedine e Popullit

Tre persona humbën jetën dhe 50 kanë mbetur të bllokuar, pas shembjes së dy ndërtesave në Nju Dehlit në Indi.

Në plazhin e New Jerseyt në SHBA ka ndodhur një prej incidenteve më të pazakonta ndonjëherë. Gjithçka ndodhi sa hap e mbyll sytë.

Këto janë momentet e një fenomeni të pazakontë, një “mini-tsunami” që goditi brigjet e ishujve të famshëm turistikë spanjollë të Majorkës

   Bashkimi Europian dhe Japonia firmosen njërën prej marrëveshjeve më të mëdha të tregtisë në botë, e cila do të mbuloje gati një të tre

   Raportohet viktima e parë nga cunami që goditi plazhet e Majorkës dhe Menorkës këtë të martë duke shkaktuar panik në një nga vendet më

   “Bombë uji” mbi qytetin e Romës. Stuhia e fuqishme ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në shumë zona të qytetit.