Trump thotë se duhet t'i kishte lënë në burgun kinez tre basketbollistët amerikanë

Postuar: 20/11/2017 - 14:01

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump i është kundërpërgjigjur LaVar Ball gjatë së dielës, pasi Ball minimizoi rolin e Trump në lirimit të LiAngelo Ball dhe dy lojtarë të tjerë të UCLA Bruins dhe për rikthimin e tyre në Amerikë.

"Për çfarë arsye ka qenë Trump në Kinë? Mos më thuaj asgjë. Të gjithë duan ta bëjnë të duket sikur ai më ka ndihmuar."

LiAngelo Ball, Cody Riley dhe Jalen Hill, që ishin burgosur në Kinë me arsyen se kishin vjedhur produkte në një dyqan, arritën në Los Angelos të martën dhe u pezulluan menjëherë nga ekipi i tyre.

Trump, i cili u rikthye të martën gjithashtu nga një udhëtim në Azi, e ka folur si çështje me presidentin kinez Xi Jinping gjatë vizitës në Pekin javën e kaluar.

Presidenti amerikan ka dalë në media dhe u ka thënë lojtarëve ta falënderojnë pasi i nxori nga balta. Diçka që ata e bënë.

Por babai i një prej djemve nuk mendon se Trump ka bërë ndonjë gjë të jashtëzakonshme, dhe tashmë Trump i është kundërpërgjigjur.

"Tani që tre lojtarët e basketbollit janë jashtë Kinës dhe i shpëtuan disa viteve burg, LaVar Ball, babai i LiAngelo, nuk pranon faktin që unë i kam ndihmuar. Duhet t’i kisha lënë në burg."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Presidenti amerikan, Donald Trump, premtoi të marrë masa kundër ndarjes së fëmijëve nga prindërit emigrantë, të kapur në kufi.

   Shtetet e Bashkuara janë tërhequr nga Këshilli i të Drejtave të Njeriut në OKB, duke e quajtur atë “një pusetë anësish politike”.

Parlamenti i Kanadasë ka miratuar një ligj që legalizon përdorimin e marijuanës në mbarë vendin. Dekreti mbi kanabisin kaloi pengesën e t

   Zërat dhe fytyrat e fëmijëve nga Amerika Qendrore të ndarë nga prindërit e tyre në kufirin mes Shteteve të Bashkuara dhe Meksikës, jan

   Presidenti francez dhe kancelarja gjermane njoftuan sot se po punojnë për një marrëveshje mes disa shteteve të hapësirës Schengen për

Një ish-punonjës i operacioneve të spiunazhit kibernetik të CIA-së u shpall fajtor për transferimin tek Wikileaks të mjeteve të pirateris

“Shtetet e Bashkuara nuk do të jenë një kamp emigrantësh dhe nuk do të jetë një strukturë e mbajtjes së refugjatëve.

   Shtetet e Bashkuara i bënë thirrje Rusisë që të lirojë dhjetëra njerëz, të cilët nga grupet e të drejtave të njeriut janë identifikuar

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mëngjesin e sotëm Osakan në Japoni, ku ka lënë të paktën tre të vdekur, duke përfshirë një fëmijë, dhe m

Një furgon goditi katër persona në një koncert holandez në orët e para të së hënës duke vrarë një person dhe plagosur tre të tjerë, disa