Vajza e helmuar e spiunit rus Yulia Skripal, del nga spitali

Postuar: 10/04/2018 - 10:12

Yulia Skripal, e bija e ish agjentit rus ka dalë nga spitali.

33-vjeçarja u helmua së bashku me babain e saj Sergei, një ish-agjent në Britaninë e Madhe, në Salisbury në muajin mars.

Yulia Skripal më herët kishte deklaruar se ajo po merrte më shumë forca dita-ditës dhe babai i saj gjithashtu nuk ishte më në gjendje kritike.

Sipas asaj që shkruan "BBC", ajo u largua nga spitali mëngjesin e së martës dhe ishte dërguar në një vend të sigurt.

Theresa May ka akuzuar Rusinë se fshihet pas helmimit, gjë të cilën Kremlini e ka mohuar.

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, deklaroi më parë se Mbretëria e Madhe mund ta kishte kryer sulmin më 4 mars.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Tetë persona, 4 gra dhe 4 burra humbën jetën nga përmbytjet e sotme në zonën e Kalabrisë në Itali, nga një shi i rrëmbyeshëm.

   Mbi 2 milionë myslimanë u mblodhën në qytetin e shenjtë të Mekës për pelegrinazhin e përvitshëm 5-ditor.

Momenti i rrëzimit të urës Morandi në Xhenova është fiksuar në kamerat e sigurisë në pamjet e shpërndara sot nga Guardia di Finanza.

Një person i armatosur ka qëlluar me armë në drejtim të Ambasadës së SHBA-së në kryeqytetin turk, Ankara. 

Një auditim ndaj qeverisë franceze ka dalë me përfundimin se 840 ura franceze kanë dëmtime shumë serioze dhe kërcënojnë shembjen.

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 8.2 ka goditur Oqeanin Paqësor pranë Fixhi dhe Tonga këtë të diel, fatmirësisht pa shkaktuar të lëndua

Zjarrfikësit italianë kanë lëshuar pamje të marra me dron, që tregojnë zonën rreth vendit ku u shemb ura në Xhenova.

Një tjetër tërmet i fortë ka goditur Indonezinë, vetëm dy javë pas tërmetit të fundit ku humbën jetën 460 persona.

   Prokurori i posaçëm Robert Mueller, i cili po heton ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale të 2016-ës, në SHBA, ka rekomanduar par

   43 të vdekur është bilanci përfundimtar i viktimave pas tragjedisë që ndodhi në Xhenova, ku u shemb një pjesë e urës Morandi.