Taksa e pronës në Tiranë nuk do të ndryshojë

Postuar: 07/06/2018 - 14:01

Këshilltarët e djathtë dhe ato të Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë braktisur edhe këtë herë mbledhjen e Këshillit Bashkiak. Pasi kundërshtuan sërish prezencën e 6 këshilltarëve të rinj që sipas tyre janë ilegjitimë dhe nuk mund të votojnë, si dhe përfshirjen në rendin e ditës të dy pikave shtesë, për të cilat thanë se nuk kanë dijeni, u larguan nga salla.

Këshilltarët kanë dhënë votën e tyre për disa çështje të rëndësishme, mes të cilave ishte dhe vendimi për të mos ndryshuar taksa e pronës.

Këshilli votoi për rritjen e pagës së edukatorëve në çerdhe si dhe vendosjen e dy instilacioneve të reja, një lokomotive tek ish-stacioni i vjetër i trenit dhe “Bubin kaçurrel” në një prej lulishteve të Tiranës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për emigrantët ardhja për pushime në gusht në Shqipëri është kthyer në një kalvar të vërtetë pritjesh pa fund në aeroporte dhe çmimesh të

   Dollari amerikan arrin majat edhe në tregun vendas.

   Çmimet e apartamenteve në kryeqytet pësuan një rënie gjatë tremujorit të dytë me 2.5%.

   Rreth dy miliardë euro do të duhet të investojë Shqipëria në sektorin e energjisë elekterike për dekadën e ardhshme, dhe të gjitha kët

Kontrolli i faturave, tatimet do ndërtojnë sistem të ri për të ulur evazionin dhe gjurmuar pasuritë e tatimpaguesve, hapet te

Ashtu siç edhe paralajmëroi Guvernatori Gent Sejko më herët në konferencën për shtyp, Banka e Shqipërisë do të vazhdojë të blejë valutë n

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, në kuadër të planit të sezonit turistik 2018 që po zbaton aktualisht ka dhënë informacion lidhur me

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) është kthyer tërësisht në duart e qeverisë shqiptare, pasi i është paguar edhe kë

Të gjittha valutat kryesore kanë shënuar rënie ditën e sotme, sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë.

Në 6 muajt e parë të vitit, institucionet shtetërore dhe njësitë e qeverisjes lokale e qendrore kanë shkaktuar një dëm ekonomik prej mbi