10-vjetori i Pavarësisë, konfirmohet ardhja e Rita Orës në Kosovë

Postuar: 12/02/2018 - 20:54

   Krahas aktiviteteve të shumta që janë paraparë të shënohen në kuadër të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, është paralajmëruar edhe një koncert i Rita Orës në Prishtinë.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore pritet t’i argëtojë fansat e saj të shumtë në qendër të kryeqytetit me datë 17 Shkurt. Ndërkohë, ditët e fundit qarkullojnë spekulime për mundësinë e dështimit të koncertit të 27-vjeçares.

Mirëpo, ministri i Punëve të Jashtme dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka qartësuar se koncerti do të mbahet. Në një intervistë për Klan Kosova, ai e ka konfirmuar pjesëmarrjen e Ritës në koncertin që do të organizohet në kuadër të 10-vjetorit të Pavarësisë.

Pacolli, i cili është duke qëndruar për vizitë në Kuvajt, ka bërë të ditur që është takuar me homologun e tij dhe kanë diskutuar për mundësitë e bashkëpunimit në të ardhmen.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Armina Mevlani ka postuar një foto në Instagram, shkëputur nga një film ku luajnë personazhet e saj të preferuar.

   Dy yjet e muzikës botërore, Rita Ora e Dua Lipa kanë shkëlqyer në tapetin e kuq të ndarjes së çmimeve Brit Awards, ngjarje kjo që po m

   Dua Lipa ka rrëmbyer dy çmime në Brit Awards.

“Artistja më e mirë debutuese” është çmimi i dytë që Dua Lipa rrëmbeu sonte.

   Aktorja e Hollywoodit Angelina Jolie është shfaqur mjaft e dobësuar në ceremoninë e çmimeve Bafta në Londër.

Këngëtarja Rita Ora është një ndër krenaritë e të gjithë shqiptarëve për suksesin dhe famën që ka arritur në mbarë botën.

Menjëherë pas martesës së këngëtares shqiptare Adelina Tahiri me një ndër avokatët më të pasur në Maqedoni, është aluduar se është shtatz

Aktori i njohur Albano Bogdo është një ndër personazhet i cili jetën e tij private e ka mbajtur larg vëmendjes mediatike.

Alban Skënderaj, një ndër këngëtarët më të dashur për të gjithë brezat në Shqipëri, ka një repertor lehtësisht të identifikueshëm dhe nje

Moderatorja Marina Vjollca ka publikuar pak minuta më parë një video në “Instastorie”, ku tregon edhe ambientet e shtëpisë së saj, një du

Kthehet në mollë sherri mes këngëtares Rezarta Shkurta dhe gazetares Dalina Buzi, fotoja që publikoi një ditë më parë nusja e nipit të En