3 ditë pasi u martua, humb jetën legjenda e komedisë

Postuar: 12/03/2018 - 17:22

Ka humbur jetën në moshën 90-vjeçare një ndër komedianët më të njohur të kohës së tij, Sir Ken Dodd, krijuesi i Diddy Men. Legjenda e komedisë doli nga spitali vetëm pak kohë më parë pas gjashtë javësh trajtimi për një infeksion në gjoks.

Të premten ai u martua me Anne Jones, partneren e tij prej 40 vitesh në shtëpinë e tyre në Liverpool, raporton BBC. Komediani jetoi në atë shtëpi që ditën kur lindi dhe nuk ka jetuar në asnjë vend tjetër.

Sir Ken ishte i famshëm për shfaqjet e tij dhe deri vitin e kaluar ai ka qëndruar në skenë. Ai ka qenë komedian që në vitin 1954. Në vitin 1960 ai hyri në Librin e Rekordeve Guinness sepse tregoi 1500 shaka në tre orë e gjysmë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Këngëtarja dhe sipërmarrësja Rezarta Shkurta, e cila është bërë shumë e njohur edhe si nusja e nipit të diktatorit Enver Hoxha, është

   Kjo periudhë ka qenë mjaft e ngarkuar për koreografin e njohur shqiptar Albi Nako. 

Me rreth 2 milionë ndjekës në Instagram, Enca është personazhi shqiptar më i famshëm në rrjetet sociale.</body></html>

“Top Arena” në Top Channel nuk është vetëm një emision sportiv, por aty flitet më shumë se kaq dhe spektakli është i garantuar.

Ndoshta shumë prej jush nuk e mbajnë mend por Anjeza Maja vite më parë ka qenë moderatore sporti.

Pasi Beniada Nishani (Jakiç) nisi një karrierë të re si modele, duke u përzgjedhur imazh i revistës "Playboy" të Portugalisë, ajo nuk po

Gjithmonë keni përfunduar të magjepsur nga pamja sexy e Ilda Bejlerit në postimet e saj në rrjetet sociale apo nga daljet në ekran.

Historia e romancës së Albi Nakos me ish-bashkëshorten Klaudia Pepa nisi në prapaskenat apo në përgatitjet për kërcimin e radhës.

Ndeshja e djeshme mes Serbisë dhe Zvicrës ishte një ndër më emocionueset për shqiptarët, pasi dy golat e shënuar erdhën nga dy shqiptarët