Almeda Abazi ndërron profesion?

Postuar: 16/05/2018 - 21:41

   Modelja dhe moderatorja e njohur me origjinë shqiptare, Almeda Abazi, së fundmi ka ardhur pranë publikut shqiptar si prezantuese e “Dancing with the stars”.

Ajo që ndoshta nuk dini për të, është që Almeda edhe këndon. Modelja e njohur ka kohë që punon në fshehtësi për të realizuar këngë pop. Kënga do të jetë në anglisht dhe mendohet se së shpejti Almeda do të dalë edhe nëpër koncerte.

Kjo do të jetë hera e parë që Almeda i përkushtohet seriozisht këngës, pavarësisht se ka kënduar edhe më parë e ftuar në emisione televizive në Turqi.

Mediat turke kanë shkruar shumë për Almedën jo vetëm për arritjet e saj televizive, por edhe si partnerja e një prej aktorëve më të mirë në Turqi. Ditën e Shën Valentinit në vitin 2017, Almeda dhe aktori i famshëm Tolgahan Sayisman kurorëzuan në martesë dashurinë e tyre.

Aktualisht, Almeda ka ndërmarrë një tjetër hap për karrierën e saj. Vendosi t’i rikthehej publikut shqiptar me pjesëmarrjen në rolin e moderatores në “Dancing With The Stars”.

7 ditët e një jave në jetën e Almedës ndahen mes Turqisë dhe Shqipërisë dhe sakrifica që ajo bën momentalisht në projektin, që do e mbajë të angazhuar për dy muajt në vijim, ka bërë që ajo praktikisht të jetojë në dy shtete./Panorama

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Edhe pse ata zyrtarisht nuk e kanë konfirmuar lidhjen e tyre të dashurisë, të shumta kanë qenë sinjalet që ata janë bashkë prej kohësh.

Këngëtarja Demi Levato luftoi me jetën por ia doli të shpëtonte edhe këtë herë ndërkohë që për momentin është e shtruar në një qendër reh

   Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora për herën e dytë do të jetë prezantuese e ngjarjeve të rëndësishme botërore në botën e

   Zaimina Vasjari është një nga vajzat e showbiz-it shqiptar, e cila gjithmonë ka rënë në sy për jetën luksoze që bën.

   Një nga problemet më të mëdha të vajzave kur shkojnë në një dasmë është; çfarë të veshin?

   Aretha Franklin është “e sëmurë rëndë”, sipas një personi të afërt me këngëtaren veterane të muzikës soul.

   Që prej ditës së premte në media po shkruhet kudo për dasmën e Ledion Liços dhe Sara Hoxhës e cila është mbajtur mbrëmjen e së shtunës

Vajza e vogël e ish-ministrit të ndjerë, ka postuar në Instragram një videosekuencë nga udhëtimet e tyre kur Dritan Prifti ishte gjallë.

Këngëtarja Dafina Zeqiri pritej të performonte në festivalin "Sunny Hill" i organizuar fundjavën që lamë pas në Prishtinë nga babai i Dua

   Nuk munguan në ceremoninë martesore të vitit, as Alban Skënderaj me Miriamin.