E kritikuan për peshën, modelja e njohur bën rrëfimin prekës për shëndetin e saj

Postuar: 12/02/2018 - 17:18

Supermodelja e njohur duket se është vënë në qendër të kritikave për shkak të humbjes së peshës. Por, Gigi Hadid nuk ka nguruar t'iu kthejë përgjigje të gjithë kritikuesve nëpërmjet një statusi në Twitter.

Ajo shkruan se është dobësuar për shkak të sëmundjes “Hashimoto Thyroidits”. Vetë sëmundja shkakton humbje peshe, lodhje dhe lëkurë të thatë. Më tej Gigi shkruan se nuk do të komentojë asgjë pasi mund të jetë shumë e dobët por e shëndetshme.

"Mos u merrni me mua, unë kam gjoks kam muskuj, të pasme, kofshe dhe komentet tuaja nuk do ndikojnë aspak tek unë. Ndihem seksi dhe e dua trupin tim"- ka shpjeguar ajo në një tjetër postim në Instagram.

Sipas mjekëve kjo sëmundje mund të dojë muaj ose vite për tu diagnostikuar dhe shkaktohet pasi sistemi imunitar sulmon gjendrat e tiroides duke i bërë ato të fryhen e të dëmtohen.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Dy yjet e muzikës botërore, Rita Ora e Dua Lipa kanë shkëlqyer në tapetin e kuq të ndarjes së çmimeve Brit Awards, ngjarje kjo që po m

   Dua Lipa ka rrëmbyer dy çmime në Brit Awards.

“Artistja më e mirë debutuese” është çmimi i dytë që Dua Lipa rrëmbeu sonte.

   Aktorja e Hollywoodit Angelina Jolie është shfaqur mjaft e dobësuar në ceremoninë e çmimeve Bafta në Londër.

Këngëtarja Rita Ora është një ndër krenaritë e të gjithë shqiptarëve për suksesin dhe famën që ka arritur në mbarë botën.

Menjëherë pas martesës së këngëtares shqiptare Adelina Tahiri me një ndër avokatët më të pasur në Maqedoni, është aluduar se është shtatz

Aktori i njohur Albano Bogdo është një ndër personazhet i cili jetën e tij private e ka mbajtur larg vëmendjes mediatike.

Alban Skënderaj, një ndër këngëtarët më të dashur për të gjithë brezat në Shqipëri, ka një repertor lehtësisht të identifikueshëm dhe nje

Moderatorja Marina Vjollca ka publikuar pak minuta më parë një video në “Instastorie”, ku tregon edhe ambientet e shtëpisë së saj, një du

Kthehet në mollë sherri mes këngëtares Rezarta Shkurta dhe gazetares Dalina Buzi, fotoja që publikoi një ditë më parë nusja e nipit të En