FOTO/ Si e quan Berisha këngëtaren e famshme Rita Ora

Postuar: 19/02/2018 - 12:51

Pasi e ndezi Prishtinën me koncertin e saj madhështor për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ish-kryeministri Sali Berisha i ka bërë një dedikim të veçantë këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora.

Teksa publikon një foto të saj, Berisha e quan Ritën mbretëreshën e festës së 10-vjetorit të pavarësisë.

Kujtojmë që me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, Rita Ora mbajti koncert në sheshin "Nënë Tereza" në Tiranë, ku u shoqërua në skenë nga Sali Berisha në atë kohë kryeministër.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mesdita ishte vakti i mëngjesit sot për blogeren shqiptare. 

U kritikua nga i vëllai dhe Mustafa Nano, por tashmë vjen një reagim i befasishëm nga moderatorja sportive. 

Xhensila dhe Bes Kallaku e pranuan më në fund se janë në pritje të një fëmije.

   Kanë kaluar disa muaj që nga divorci i këngëtares së njohur Jonida Maliqit.

   Samanta Karavella është një nga këngëtaret shqiptare të përfolura për lidhje të mundshme, por siç duket ajo vendos ta mohojë diçka të

   Rudina Magjistari është sot një nga moderatoret e ekranit jo vetëm më të suksesshme, por edhe më jetëgjatë në ekran.

Prishja e miqësisë mes dy këngëtareve të njohura shqiptare, bëri jo pak bujë në median rozë vite më parë.

   Rita Ora momentalisht është një nga këngëtaret më të kërkuara dhe më të suksesshme në botë.

   Valës së denoncimeve për ngacmime i është shtuar edhe Jennifer Lopez.

   Është padyshim një nga moderatoret më të dashura shqiptare.