George dhe Amal Clooney dhurojnë 100 mijë dollar për fëmijët e emigrantëve

Postuar: 22/06/2018 - 16:57

Fondacioni i George dhe Amal Clooney ka dhuruar 100 mijë dollar për fëmijët e ndarë nga prindërit e tyre emigrant në kufi me SHBA-në dhe që qëndrojnë të mbyllur në qendrat e paraburgimit.

Kritika nga e gjithë bota, kanë ngjallur pamjet ku fëmijët shfaqen në lot. Administrata e Trump i ka bllokuar dhe i ka ndarë forcërisht fëmijët.

Nuk dihen akoma modaliteti i bashkimit familjar dhe fati i fëmijëve që gjenden pa familjet e tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vajza e ish-presidentit të Shtëpisë së Bardhë, Barack Obama, Malia, ka shkëmbyer puthje në rrugët e Parisit me Rory Farquharson, raporton

   Albërie Hadërgjonaj njihet si një ndër këngëtaret shqiptare më pa komplekse.

   Rita Ora ka përshëndetur fansat me foto topless nga dhoma e hotelit.

   Këngëtari dhe kantautori i njohur dhe mjaft i dashur për publikun, Flori Mumajesi ka befasuar të gjithë fansat e tij gjatë ditës së so

Moderatori Edi Manushi do të largohet përfundimisht nga emisioni ‘Procesi sportiv’.

Aktorja e njohur turke, njëkohësisht këngëtare, është dënuar me 11 muaj dhe 20 ditë burg për shkak të fyerjes që i ka bërë presidentit tu

Ditën e djeshme u mbajt ndeshja finale e Kampionatit Botëror të futbollit, ku Franca shënoi kundër Kroacisë, duke u shpallur Kampione e b

Era Istrefi performoi përkrah këngëtarëve me famë botërore Will Smith dhe Nicky Jam, në finalen e Kupës së Botës.

Muajin e kaluar, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj dhe bashkëshortja e tij Ajola Xoxa dhanë lajmin e bukur se së shpejti do të bëhen

   Babai i dukeshës Meghan Markle, Thomas Markle ka thënë se ka frikë se dukesha e Sussex-it është 'e tmerruar' në rolin e saj të ri dhe