Iu drejtua publikisht kryeministrit për sahatin e pusit, Rama sqaron Ijen e Bes Kallakut

Postuar: 14/11/2017 - 11:18

Vendimi i kryeministrit Edi Rama për të vënë sahate për ujin e puseve, shkaktoi shqetësim të madh tek qytetarët shqiptarë, të cilët reaguan ashpër.

Një ndër këta qytetarë, ishte edhe gjyshja e aktorit të humorit, Bes Kallaku, Ija. Ka qënë vetë Besi i cili postoi dy video të gjyshes së tij drejtuar kryeministrit Rama lidhur me vënien e sahatit për pusin e ujit. 

Por, gjatë takimit që pati me banorët e Dibrës, kryeministri iu përgjigj edhe pyetjeve për këtë temë  dhe sqaroi se nuk bëhet fjalë për puset familjare, tashmë Ija mund të rrije e qetë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Nga studio e Top Show këngëtarja Miriam Cani ka pohuar se pauza prej më shumë se 2 vitesh nga skena ka qënë për shkak të vajzës së saj

   Kantautori i njohur Pirro Çako ishte i ftuar në koncertin operistik të Migena Gjatës, motrës së madhe të Elvana Gjatës.

   “Kapitenët” është një program interesant, i cili tregon për jetën private të futbollistëve, duke u fokusuar kryesisht tek të dashurat

   Pasi lajmëroi divorcin pak javë më parë nga babai i djalit të saj Gabriel, një nga personazhet më simpatikë të showbizit shqiptar ka r

Aktori i famshëm turk, Kivanç Tatlitug, po punon së fundmi për një serial të ri, xhirimet e së cilit po mbahen në qytetin bregdetar të Ka

Ndarja nga jeta e kompozitorit të njohur shqiptar Aleksandër Lalo, në moshën 68-vjeçare ishte humbje e madhe për artin shqiptar.

Tashmë është e konfirmuar se një nga çiftet më simpatik në showbiz-in shqiptar është këngëtarja Çiljeta Xhilaga dhe futbollisti, Alban Ho

Një tufë me lule, të cilën këngëtarja e ka publikuar në profilin e saj në Instagram, është bërë shkak që gjatë ditës së sotme të qarkullo

   Anna Gjebrea ka treguar se është duke ecur në hapat e të atit. 

   Gjatë verës, një një prej plazheve të jugut, këngëtarja e njohur e skenës shqiptare, Olta Boka është kapur në momente intime me partne