Këto ndarje të 6 VIP-ave janë përfolur gjithë vitin 2017

Postuar: 07/12/2017 - 17:27

Siç ka pasur shumë dasma VIP, ky vit që po lëmë pas, nuk kanë munguar edhe ndarjet e bujshme të personazheve të njohur shqiptarë. Disa të martuar prej vitesh, disa të tjerë të lidhur prej muajsh, ndërsa disa të tjerë patën një flirt veror. 

Gjithsesi, për jetët e këtyre personazheve është përfolur gjithë vitin 2017. Jo vetëm ndarja e tyre nga partneri apo partnerja, por jeta e tyre pas kësaj ngjarje është komentuar gjërë e gjatë në media. Se cilat kanë qenë ndarjet e bujshme të vitit 2017, shikoni listën e mëposhtme:

1.Bruno dhe Arta Nitaj

Këngëtari i njohur Bruno u përfol gjatë verës së këtij viti që po lëmë pas se ishte në një lidhje me aktoren Arta Nitaj. Pasi e konfirmoi lidhjen, nuk vonoi shumë dhe erdhi ndarja. Për arsye që nuk i ka thënë asnjëri, çifti nuk e vazhdoi më lidhjen e tyre.

2.Hueyda El Saied dhe Michael Tamisier

Ajo është një ndër personazhet më të dashur shqiptar. Hueyda El Saied rrëfeu vetëm disa ditë më parë se është ndarë nga bashkëshorti francez me të cilin ka edhe një djalë. Arsyeja e ndarjes ka qenë tradhtia. Hueyda nuk e ka falur tradhtinë e të shoqit.

3.Xheni dhe Benardi

Ata u njohën, u dashuruan, u lidhën dhe u ndanë brenda këtij viti. Çifti që ka pushtuar portalet për muaj të tërë, pas 6 muaj lidhje vendosën t’i japin fund romancës së tyre. Ata u njohën në “Big Brother”, bashkëjetuan disa kohë në Tiranë, morën gjithashtu pjesë në spektaklin “Dance With Me”, por rrugët e tyre do të ndaheshin, dhe çifti sot nuk janë më bashkë.

4.Majk dhe Majlinda

Nëse ka një çift që jeta e tyre është bërë si një telenovelë në portale, ata janë Majk dhe Majlinda. Çifti është përfolur për lidhjen, djalin e tyre, ndarjen, për çdo gjë. Pavarësisht se janë bërë prindër të një djali mjaft të bukur reperi dhe modelja nuk mundën ta shpëtonin lidhjen e tyre.

5. Jonida Maliqi dhe Genti

Këngëtarja e mirënjohur Jonida Maliqi, i dha fund martesës disavjeçare me bashkëshortin e saj. Pas 17 vitesh lidhje, çifti vendosi të mos jenë më bashkë. Gjithsesi, jeta vazhdon dhe objektivi kryesor i këngëtares është djali i saj, Dani.

6.Albi Nako dhe Klaudia Pepa

Lidhja e tyre mori fund një vit më parë, por çifti i njohur rrëfyen ekskluzivisht për Revistën Class, këtë vit se ata nuk janë më bashkë. Të martuar prej disa vitesh, Klaudia dhe Albi, për arsye të ndryshme vendosën të divorcohen. Ajo që vlen të theksohet është se Klaudia dhe Albi kanë mbetur miq të mirë./Revista class

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Modelja me origjinë shqiptare Anxhela Martini është lidhur në martesë me të dashurin e saj rumun Dragos Savulescu.

 Gjatë ditës së sotme pati një shpërthim në komente mes moderatorit Kelvi Kadilli dhe moderatores Gerta Heta.

   Pas suksesit që pati në festivalin ‘Kënga Magjike’, ku u shpall fituese e këtij kompeticioni me këngën ‘E çmendur’, Anxhela Persisteri

   Aktorja seksi është shfaqur sërish mjaft provokuese në rrjetet sociale. 

   Sot është një nga ditët më të rëndësishme për çiftin shumë të përfolur për një ndarje të mundshme.

Pas suksesit në “Kënga Magjike”, Elhaida Dani ka publikuar “Amazing”, kënga origjinale pas së cilës ajo solli në shqip “E ngrirë”, me të

Lidhja e dashurisë së Chris Brown me Rihannën është komentuar gjatë në faqet rozë, por këtë herë janë bashkuar për një arsye tepër të veç

Një nga çiftet më të dashura në vendin tonë janë padyshim këngëtarja Orinda Huta dhe moderatori Turjan Hyska, të cilën verën që lamë pas

Pas humbjes së dy prindërve, këngëtarja e njohur shqiptare ka humbur vëllanë i cili është ndarë papritur nga jeta.

   Një fat i trishtë duket se po ndjek çiftin Aurela Hoxha dhe Mehdi Malkaj në garën e tyre në “Dance With Me”.