Nik Xhelilaj do bëjë rolin e një shqiptari në serialin turk

Postuar: 20/07/2018 - 14:00

Aktori i njohur shqiptar, Nik Xhelilaj vazhdon të ketë sukses të madh në Turqi pasi po bën role në seriale të ndryshme. Ndryshe nga herët e tjera, Niku do të marrë pjesë në një serial të ri ku do bëjë rolin e një shqiptari.

Në një intervistë për "NIN", ai tha: "Karakteri që do të luaj atje është shqiptar me origjinë nga Prizreni. Zgjodha të jetë nga Prizreni dhe tematika  e filmit ka të bëjë me Sirinë. Do e nis me rolin e terroristit, por në serialet turke nuk dihet se si përfundon."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ai është një nga aktorët më të pëlqyer që arriti të rrëmbejë zemrat e publikut shumë shpejt me rolin e Kimikatit në spektaklin e humor

   Viola Spiro ka qenë e ftuara e radhës në “Pushime on Top”, ku ka folur për sezonin që la pas dhe atë që do nisë së shpejti.

   Prej tre vitesh Anjeza Majën e shikojmë si moderatore në ekranin e ‘Top Channel’, në emisionin e mëngjesit ‘Në shtëpinë tonë’.

   Aktorja Olta Gixhari gjithmonë ka qenë një tundim për ndjekësit e saj të rrjeteve sociale.

   Pas përfundimit të 'Sunny Hill Festival', Dua Lipa dhe i dashuri i saj, Isaac Carew janë nisur për në Turqi.

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Fureira ka vendosur yllin e saj në Walk of Fame, bulevardin e të famshmëve të Qipros në Agia Napa

Prezantuesja e njohur Roza Lati është një prej personazheve publike më aktive në rrjetet sociale, dhe shpesh ndan me fansat fotografi të

Ronela Hajati është një ndër këngëtaret më popullore në showbizzin në shqiptar.

Futbollisti Gerald Pique vetëm pak më parë lajmëroi tërheqjen nga përfaqësuesja “La Roja”.

Edhe pse ata zyrtarisht nuk e kanë konfirmuar lidhjen e tyre të dashurisë, të shumta kanë qenë sinjalet që ata janë bashkë prej kohësh.