Pas ndarjes nga bashkëshortja, futbollisti shqiptar martohet për herë të dytë

Postuar: 12/07/2018 - 16:42

Ai është është një nga futbollistët më të njohur shqiptar dhe kohët e fundit ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave për shkak të pjesëmarrjes së tij në Kampionatin Botëror me kombëtaren zvicerane.

Po flasim për futbollistin Valon Berhami i cili sot ka ndarë me ndjekësit e tij në Instagram një lajm nga jeta e tij personale. Valoni është martuar me të dashurën zvicerane, me skiatoren Lara Gut, ndërsa ka zbuluar se dasma është bërë një ditë më parë në një ceremoni mes familjarëve dhe miqve më të afërt.

“Ti dhe unë, familjet tona dhe miqtë tanë përreth nesh … Nuk mund të kisha imagjinuar mënyrën më të mirë për të thënë Po”, shkruan futbollisti shqiptar.

Kjo është martesa e dytë e futbollistit pas martesës 12-vjeçare me Elena Bonzanni, me të cilën ka dy vajza. Ata i dhanë fund lidhjes së tyre në shkurt të këtij viti dhe lajmi i ndarjes u komentua gjatë në media.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Edhe këngëtarja Ledi Çelo duket se ka nisur pushimet, ajo është shfaqur me bikini dhe duket në super formë.

   Që nga java e parë e qershorit, kur u publikua klipi “M’i dhe flakë mallit tim”, nga Bujar Qamili dhe Luana Vjollca, janë grumbulluar

   Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha janë bashkë prej disa vitesh. 

Trashëgimtarja e Top Channel, Sara Hoxha nuk ka dhënë asnjëherë një intervistë, apo të jetë prononcuar rreth jetës së saj private.

Babai i Meghan Markle nuk e shoqëroi të bijën në altar ditën e dasmës, pasi vuante nga problemet e zemrës.

Pas përfundimit të DWTS, prezantuesja e këtij viti, ish-Miss Albania, Almeda Abazi doli e pakënaqur, pasi sipas saj produksioni nuk ishte

   Një foto e postuar nga këngëtari Flori Mumajesi në Instaram, ku shfaqej dora e tij dhe e një femre, e cila mbante në gisht një unazë,

   Beyonce & Jay Z kanë performuar mbrëmjen e shkuar në stadiumin “Allianz Riviera”, në Nice, Francë, para mijëra fansave.

   Për këngëtaren Aurela Gaçe, dita e sotme është një nga më të rëndësishmet, pasi motra e saj feston ditëlindjen.

Të gjithë i kujtoni hitet e para të Noizy-t, "Malet e Dibrës", "Histori e gjatë", "Jena mbretër", "Mr.