Zbulohet arsyeja, ja pse Top Channel shkarkoi Sokol Ballën

Postuar: 14/11/2017 - 17:39

   Teksa ka lindur një “luftë” mes kryeministrit Edi Rama dhe televizionit kombëtar Top Channel, vijnë edhe kokat e para “të prera”.

Bordi drejtues shkarkoi nga puna drejtorin e informacionit Sokol Balla, ndërkohë që në vend të tij është emëruar përkohësisht gazetari Endri Xhafo, i ardhur vetëm pak muaj më parë nga ABC News.

GazetaExpress bën të ditur se bordi ka shkarkuar Sokol Ballën pasi pronarët kanë kërkuar që Top Channel në vijim të jetë edhe më kritik ndaj qeverisë, por duket se kjo gjë është kundërshtuar nga ana e drejtorit të informacionit.

Kjo linjë e re e Top Channel kundër Edi Ramës përforcohet edhe me faktin se Endri Xhafo, drejtori i ri i Informacionit është një prurje opozitare, i dalë hapur shpesh herë kundër “Rilindjes”.

Pak ditë më pare, në një aktivitet për ditët e medias të mbajtur në Tiranë pati edhe replika të forta mes Edi Ramës dhe Top Channel.

Kjo situatë solli një reagim të kreut të ekzekutivit në Facebook dhe një shkrim editorial nga ana e televizionit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prishja e miqësisë mes dy këngëtareve të njohura shqiptare, bëri jo pak bujë në median rozë vite më parë.

   Rita Ora momentalisht është një nga këngëtaret më të kërkuara dhe më të suksesshme në botë.

   Valës së denoncimeve për ngacmime i është shtuar edhe Jennifer Lopez.

   Është padyshim një nga moderatoret më të dashura shqiptare.

   Sipas website Radar Online, Angelina Jolie është në një lidhje dashurie me kolegun Garret Hedlund.

   Ditën e sotme Rezarta Shkurta e ka nisur me një dedikim shumë emocionues për bashkëshortin e saj Ermal Hoxhën, i cili vuan dënimin për

Teksa lajmet për një martesë të mundshme, qarkullojnë në mediaet rozë, e ftuar në emisionin “You&Me”, trashëgimtarja e Top Channel, L

Vështirë ta ngatërroni zërin e saj! Ajo ka qenë imazhi kryesor i edicionit qëndror të lajmeve shumë vite më parë.

Lori Hoxha, një nga trashëgimtaret e Top-Channel gjithmonë është kujdesur që jeta e saj private të mos njihte rreshta artikujsh në medie,

Lajmet mbi ndarjen e këngëtares së njohur Çiljeta Xhilaga dhe portierit të Partizanit, Alban Hoxha pushtuan mediat rozë.