Horoskopi Mujor

Horoskopi i muajit prill 2018

Dashi: 

Gjate këtij muaji do keni nevoje për me shume siguri dhe gjakftohtësi. Shëndeti nuk do jete shume i mire. Mund te vuani nga migrena ose nga pagjumësia. Morali gjithashtu do jete i rene deri ne datën 20.

Dashuria

Nëse jeni ne një lidhje mund te ndiheni keq ne disa momente për shkak te ëndrrave te copëtuara. Gjithsesi mire eshte te mblidhni copat e mbetura dhe te rindertoni gjithçka nga e para. Saturni do ju ndihmoje te gjeni zgjidhje. Beqaret do e kenë te vështirë t'i besojnë dikujt, por pas datës 25 mund t'iu shfaqen persona mjaft interesante qe nuk duhen lënë te ikin.

Puna

Ne planin financiar periudha me e begate do jete java e fundit e muajit. Ne pune, Merkuri do ju nxise te verifikoni çdo gjë para se te veproni. Javët e para do jene te mbushura me sfida, por nuk duhet asnjëherë ta lëshoni veten.

Demi: 

Gjate këtij muaji do keni me patjetër nevoje për mbështetje dhe përkrahje pasi do kaloni edhe vështirësi. Shëndeti do jete shume me i mire se me pare. Do ndiheni me energjike dhe nuk do keni asnjë lloj shqetësimi.

Dashuria

Nëse keni një lidhje duhet t'i besoni me tepër atij qe keni ne krah. Deri ne datën 17 mund te merrni edhe vendime te rëndësishme për te ardhmen, ndërkohë javën e trete mund te ndodhin disa keqkuptime te vogla. Beqaret do jene me praktike dhe do i marrin gjerat me shume qetësi. Ka mundësi qe këtë muaj te kenë vetëm piketime dhe jo hedhje hapash.

Puna

Financat deri nga mesi i muajit mund te kenë disa tronditje, kështu qe shpenzoni me kursim. Ne pune do jeni shume te kujdesshëm dhe nuk do hidhni asnjë hap pa qene plotësisht te bindur.  Ne tërësi ka për te qene muaj i begate pasi do keni edhe mbështetjen e kolegeve.

Binjakët: 

Merkuri do jete planeti qe do sjelle harmoni dhe alegri këtë muaj. Rutina do shteroje dhe emocionet do jene shume me te forta. Gjendja shëndetësore do rikuperohet pak nga pak. Nuk do keni shqetësime serioze.

Dashuria

Nëse jeni ne një lidhje, dy javët e para mund te jeni paksa te shpërqendruar, por me pas gjerat do konkretizohen dhe do përmirësohen për te gjithë. Beqaret do kalojnë nga teoria ne praktike pas datës 16 dhe ka mundësi qe ne datën 25 për shume persona te ketë dashuri me shikim te pare.

Puna

Me financat duhet te jeni me te kujdesshëm ne mënyrë qe mos përballeni me vështirësi as me vone. Për punën do jete muaj me shume fat. Nga data 1 deri me 15 do mundoheni te arrini atë qe doni, ndërkohë qe ne datat 16-30 do nënshkruani kontrata dhe do bëni ndryshimet e duhura.

Gaforrja: 

Do i jepni me shume prioritet se kurrë jetës suaj ne çift gjate këtij muaji. Kaloni edhe pak kohe me familjaret apo miqtë sepse do kenë me te vërtetë nevoje për ju. Shëndeti nuk do jete i mire. Stresi do ju sjelle pagjumësi, migrene, dhimbje koke, etj.

Dashuria

Si ju ashtu edhe partneri do i kuptoni nevojat e njeri-tjetrit dhe do mundoheni te krijoni një ambient te ngrohte. Yjet do i keni gjithë kohës pranë. Beqaret do jene gjithë kohës ne kërkim te princit te kaltër, por fatkeqësisht ai nuk do shfaqet atëherë kur ata duan.

Puna

Financat do jene goxha delikate ditët e para te muajit. Do ju duhet shume kujdes dhe maturi me shpenzimet qe te mos keni probleme serioze. Dy javët e fundit situata do stabilizohet. Ne pune do lodheni goxha, por rezultatet qe do arrini do jene te paimagjinueshme. Edhe vete do ju duket çudi.

Luani: 

Këtë muaj nuk duhet te prisni momente te jashtëzakonshme, por ne përgjithësi duhet t'i merrni gjerat shtruar. Gjendja shëndetësore do ketë probleme te vogla, por nuk do e lëshoni veten lehtësisht. Beni masazhe dhe merruni me sport për t'u ndier me mire.

Dashuria

Te dashuruarit do kenë një jete te qete, por ka ndonjë emocion te veçantë. Për fatin e mire nuk do ndodhin debate te forta asnjë çast. Beqaret mund te pëlqejnë një person te afërt te mive, por do e kenë paksa te vështirë t'ia shprehin simpatinë.

Puna

Sektori i financave do kaloje goxha sfida te vështira dhe nuk do arrije Ne pune duhet t'i dëgjoni me shume kujdes këshillat e shefave dhe nuk duhen te bëni asgjë kundër atyre qe ai ju thotë. Me pak me shume përpjekje do arrini suksesin qe keni pritur ne çdo moment.

Virgjëresha: 

Muaj përgjithësisht i mire do jete ky sidomos 3 javët e para. Humori nuk do ju ike asnjë çast. Shëndeti do ketë shqetësime te vogla here pas here, por asgjë për t'u alarmuar. Kujdesuni pak me tepër për ushqimet dhe mbrohuni nga i ftohti.

Dashuria

Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë momente pasionante dhe do ndiheni sikur janë neper ëndrra. Duhet ta shfrytëzojnë sa te mundin çdo moment. Beqaret nuk duhet te refuzojnë asnjë ftese qe do ju behet sepse ndërmjet atyre personave është dhe ai me te cilin do kalojnë jetën.

Puna

Ne planin financiar ndonjëherë do e humbisni arsyen dhe mund te shpenzoni me shume nga sa duhet, megjithatë nuk priten vështirësi te vazhdueshme. Ne pune do jeni te logjikshëm dhe do e dini gjithmonë si te veproni ne çdo moment.

Peshorja: 

Muaj i mbushur plot sfida. Mundohuni te jeni çdo moment te duruar ne mënyrë qe te kaloni çdo problem. Gjendja shëndetësore here pas here do lere për te dëshiruar. Nuk do i keni nervat e qeta dhe here pas here do ndieni dhimbje koke. Mundohuni te qetësoheni, te çlodheni dhe te merrni ajër te pastër. Edhe barkun do e keni te fryre dhe do ndieni shqetësime,

Dashuria

Nëse jeni ne një lidhje do ndiheni shpesh nen presion dhe nuk do dini çfarë te bëni. Beqaret nëse nuk arrijnë dot t'i shprehin ndjenjat as këtë muaj nuk do mund ta bëjnë kurrë me.

Puna

Merkuri do jete planeti qe do ua mbroje gjithë kohës financat dhe madje do e beje këtë sektor akoma me te mire se me pare. Do keni mundësi te bëni edhe disa investime me tepër. Ne pune mendoni me shume për veten sesa për te tjerët sepse përndryshe vetëm do humbni.

Akrepi: 

Ka mundësi qe gjate këtij muaji te përballeni me te shkuarën dhe do reflektoni me shume nga me pare. Do vendosen disa pika mbi "i" dhe do gjenden disa zgjidhje interesante për problemet e mbetura pezull. Shëndeti nuk ka për te qene shume i mire. Here pas here mund te keni shqetësime nga gjumi, nga kockat dhe gjithashtu mund te shfaqen probleme me lëkurën.

Dashuria

Ata qe janë ne një lidhje duhet ta mbrojnë me çdo kusht marrëdhënien qe kane dhe nuk duhet te flasin keq për atë qe kane ne krah. Beqaret do ndihmohen nga Jupiteri dhe do arrijnë te gjejnë personin e tyre te ëndrrave. Javët e fundit do jene vërtet pasionante.

Puna

Buxheti do jete here i mire e here me probleme te vogla. Ne pune duhet te prisni para se te veproni. Binduni plotësisht ne mënyrë qe te mos përballeni me te papritura te pakëndshme.

Shigjetari: 

Deri ne datën 15 bëni mire t'i dëgjoni me shume vëmendje te afërmit tuaj. Ata vërtet do ju kërkojnë mbështetje, por ama do ju japin edhe këshilla te vyera. Për shëndet me te mire bëni mire te kujdeseni për ushqimin, te mos e teproni me fast-food dhe te praktikoni ndonjë lloj sporti.

Dashuria

Nëse jeni ne një lidhje e mira do jete te tregoheni me te hapur ndaj dialogut dhe te mos tregoheni aspak kokëfortë. Kjo e fundit përveç konflikteve nuk do mund te sjelle asgjë te mire. Beqaret do jene me te kujdesshëm dhe do dine cilin person te bëjnë për vete.

Puna

Ne planin financiar nëse vazhdoni te ndiqni ato strategji qe keni ndjekur kohet e fundit keni për te pasur plot përftime. Ne pune, pasi keni kohe qe keni vendosur piketat do e keni shume me te lehte ta arrini atë qe dëshironi. 

Bricjapi: 

Ky do jete një muaj i mahnitshëm për te gjithë ju. Do provoni emocione te reja dhe ndonjëherë do ju duket sikur do jeni neper ëndrra. Gjendja shëndetësore do ketë tronditje here pas here. Kujdes me lodhjen dhe ushqehuni ne mënyrë sa me te ekuilibruar.

Dashuria

Gjithçka do shkoje ashtu si e keni dëshiruar. Ne jetën tuaj ne çift harmonia do mbizotërojë gjithë kohës. Do jepni gjithçka nga vetja dhe do e dashuroni pa dorashka partnerin tuaj. Beqaret do kenë një muaj te paqëndrueshëm. Javët e para do ketë vetëm flirtime, ndërsa me pas gjithçka do ndryshoje për mire. Nga data 20 deri ne datën 26 mund te ndodhe një takim impresionues.

Puna

Ne planin financiar do keni vështirësi gjysmën e pare te muajit dhe do ju duhet te kërkoni ndihme nga familjaret. Ne pune duhet te mos nxitoheni qe te mos bëni gabime.

Ujori: 

Gjate këtij muaji mund te bëni çdo gjë qe do dëshironi dhe do ndiheni përherë mire. Shëndet me te mire do kenë ata qe do praktikojnë aktivitete fizike dhe qe do ushqehen ne mënyrë te ekuilibruar. Kujdes me shume duhet te tregojnë personat qe vuajnë nga migrena.

Dashuria

Nëse keni ne një lidhje shprehini sa te mundeni ndjenjat dhe mos u ndryshmi. Përballje te forta nuk ka për te pasur aspak dhe me ne fund do zgjidhen njëherë e mire edhe disa hatermbetje se te shkuarës. Beqaret mund ta kenë paksa me te ndërlikuar situatën megjithatë edhe ata do e mbyllin muajit me gëzim.

Puna

Ne planin financiar do përballeni me goxha vështirësi, por për fatin e mire familjaret nuk do ju lënë ne balte. Ne pune javët e para do ju dalin pengesa te njëpasnjëshme, kështu qe do ju duhet te luftoni fort për te arritur atë qe dëshironi. 

Peshqit: 

Muaj përgjithësisht pozitiv dhe pa probleme serioze do jete prilli për te gjitha fushat e jetes suaj. Shëndeti nuk do jete aspak ashtu si ju e keni dashur. Do keni shqetësime nga barku, shpina dhe gryka. Mos e lini asnjë moment veten pas dore.

Dashuria

Te dashuruarit do jetojnë ne një ambient shume romantik gjate këtij muaji dhe do përjetojnë vetëm emocione pozitive. Ndërmjet datës 9 dhe 17 mund te ndodhin edhe gjera qe nuk i kane pritur, por qe do i bëjnë te ndihen si neper ëndrra. Beqaret duhet t'i bëjnë sytë katër ne çdo moment sepse nga mesi i muajit do shfaqen persona interesante me te cilët do ja vleje te fillohen lidhje.

Puna

Gjendja financiare fatmirësisht nuk do ketë lëkundje te forta. Kjo do beje qe ju te kryeni edhe ndonjë shpenzim me tepër. Ne pune do jete muaj i begate. Deri ne datën 24 arritjet do jene te njëpasnjëshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: