Horoskopi Mujor

Horoskopi i muajit janar 2018

Dashi: 

2018 mbërriti dhe dëshira juaj për t’u zbavitur është në maksimum, falë Mërkurit që ndodhet tek Shigjetari. Ai do t’jua bëjë pushimet shumë zbavitëse. Jeta sociale, miqësitë dhe argëtimi do të jenë shumë mirë këtë fillim janari, ndërkohë që marrëdhëniet familjare dhe ato personale do të karakterizohen nga nervozizmi dhe pakënaqësitë.

Për këtë arsye mundohuni t’u shkoni gjërave deri në fund. Mos lini asgjë varur. Sqarohuni, bëni pyetje dhe jepni përgjigje. Saturni tek Bricjapi ju do të sinqertë!

Dashuria

Mes teje dhe qëllimeve tuaja në dashuri mund të ketë të papritura apo vështirësi të lidhura me familjen, punën ose situata të ndryshme që duhet t’i përballoni dhe kujdes dhe qetësi. Në gjysmën e parë të muajit do të provoni emocione të kundërta, do të jeni të pavendosur, të pakënaqur ose të irrituar.

Pas datës 19, stabiliteti do të kthehet në jetën tuaj afektive, por dialogu do të çalojë sërish. Në fund të muajit do të ndiheni gati të lini pas krahëve gjërat që nuk funksionojnë.

Puna

Janari mund të nisë me këmbë të mbarë, falë kalimit pozitiv të Mërkurit, që deri në datë 11 do t’ju sugjerojë të rregulloni punët tuaja. Gjatë këtij viti keni kundër Saturnin, por kjo s’do të thotë që ju s’mund të bëni asgjë kundër tentativave të tij për t’ju sabotuar punën.

Kini idetë e qarta, vetëm kështu do të bëni përpara. Në tregti mund të realizoni investime apo marrëveshje të reja, sidomos në pjesën e parë të muajit. Fundi i muajit nuk do të jetë aq i lehtë prandaj tregohuni shumë të durueshëm. Do t’ia dilni mbanë!

Demi: 

Do të ndiheni mirë, do të keni objektiva të qarta, por do të jeni disi impulsivë, gjë që do të shfaqet sidomos gjatë shprehjes së ndjenjave. Për gjërat praktike dhe konkrete do të jepni sugjerime të mira, sidomos kur Mërkuri të jetë tek Bricjapi.

Kjo do të ndodhë në gjysmën e parë të janarit dhe gjatë kësaj periudhe do të jeni të qartë në ato që ndjeni. Kjo do t’ju vijë në ndihmë për të përballuar emocionet e forta, por jo stabël që do të përjetoni në fund të muajit.

Dashuria

Dashuria dhe erosi do të jenë në provë gjatë këtij muaji. Do të përjetoni emocione shumë të forta dhe gjithëpërfshirëse, por jo gjithnjë pozitive. Afërdita dhe më pas edhe Saturni tek Bricjapi do t’ju falin qartësi, por gjithsesi do të ndjeni ndikimin negativ të Marsit që ndodhet tek Akrepi, sidomos përsa i përket erosit dhe dëshirës për të jetuar.

Por më pas, me Afërditën që kalon tek Ujori në 10 ditët e fundit të muajit do të ndiheni më shumë kontradiktorë, xhelozë, të pasigurt apo të inatosur.

Puna

Ky është sektori, ku do të jepni më të mirë tuaj. Në profesion do të ecni përpara të sigurt dhe të vendosur, të ndërgjegjshëm për atë që doni dhe atë që mund të arrini konkretisht. Nuk do të keni iluzione dhe prakticiteti juaj do t’ju mundësojë kushtet ideale për të marrë më të mirën nga një periudhë që ju garanton raste shumë të mira, por edhe ndonjë problem që do duhet ta zgjidhni.

Edhe pse ndoshta nuk do të shihni menjëherë rezultatet në sferën ekonomike, situata juaj do të jetë stabël. Së shpejti edhe ky sektor do të japë rezultatet që ju prisnit.

Binjakët: 

Mërkuri që ju mbush me dyshime, të paktën deri në datë 11 janar, nuk do t’ju lejojë të kuptoni menjëherë se shqetësimet që ju trazonin gjatë vitit të kaluar, tashmë kanë mbetur pas. Keqkuptime të vogla dhe pak shpërqendrim, që lidhen me lodhjen.

Më pas do të shfaqeni të gjallë, të dashuruar me jetën dhe të lumtur me atë që keni arritur dhe që do të arrini në muajt në vijim. Të rejat më të bukura do t’i përjetoni në sferën profesionale dhe familjare.

Dashuria

Pjesa më e madhe e janarit do të jetë një periudhë e qetë, pa të reja të rëndësishme. Do ta shijoni këtë periudhë, sidomos tani që nuk keni Saturnin kundër! Vetëm kjo do t’ju bëjë të ndiheni shumë mirë!

Nga data 19 do të ndjeni mbështetjen e Afërditës, që do t’ju dhurojë 10 ditë plot të reja dhe pozitivitet. Do të ndiheni të gjallë dhe të kënaqur!

Puna

Në fillim të vitit do të jeni ende duke përjetuar periudhën festive, do të keni nevojë të pushoni e relaksoheni. Rikthimi në punë do të jetë disi i vështirë, por sapo të nisni do të ndiheni gati të përvishni mëngët dhe të angazhoheni në detyrat që ju presin.

Nuk do t’ju mungojnë idetë e mira, dëshira për t’u përfshirë në projekte të reja, që jua sugjeron prej kohësh Urani që ndodhet tek Dashi. Financat tuaja do të përmirësohen. Në fund të muajit kujdes me impenjimet.

Gaforrja: 

Grinta dhe vendosmëria nuk do t’ju mungojnë këtë muaj. Nëse do të keni pakënaqësi në sferën e ndjenjave, apo tensione në familje rrezikoni të jeni shumë agresiv dhe debatet mund të jenë shumë të ndezura, sidomos në mes të muajit.

Lëvizni me kujdes që të evitoni ndarje që ju nuk i dëshironi realisht, sidomos në shtëpi, ku mjafton shumë pak për të ngritur barriera që më vonë do ta keni të vështirë t’i shembni.

Dashuria

Zemra do të jetë pika juaj e dobët. Rrezikoni që Afërdita dhe Marsi që i keni kundër të mos ju bëjnë të ekuilibruar. Erotizmi do të jetë shumë mirë, por rrezikoni të futeni në marrëdhënie ku mund të përfundoni duke dashur shumë ose pak fare.

Duhet të tregoni kujdes me çdo situatë që do të krijohet, duke evituar të merrni vendime që mund të jenë të ndikuara nga impulsiviteti apo dëshirat e momentit. Seksi nuk nënkupton përherë dashuri…

Puna

Janari do të nisë i avashtë, ndoshta sepse do të jeni ende duke menduar për festat ose sepse atmosfera do të jetë e qetë në zyrë. Nëse do të keni nevojë për sqarime, propozime, të nisni projekte apo fushata marketingu, pjesa e parë e janarit do të jetë shumë e favorshme.

Në vazhdim mund të jeni të papërqendruar ose të përballeni me ndonjë të papritur. Jupiteri do të mbrojë të ardhurat tuaja, por mos u tregoni të nxituar për të investuar. Nëse doni të zgjeroni aktivitetin, tregoni kujdes.

Luani: 

Do të keni dëshirë të komunikoni dhe të shijoni festat në fillim të janarit, por do të karakterizoheni nga tensionet dhe ulje-ngritjet përgjatë gjithë muajit.

Kjo është panorama e këtij muaji, që nga njëra anë të ofron mundësi për të shtuar njohjet dhe për t’u zbavitur dhe nga ana tjetër mund t’ju përfshijë në grindje familjare ose me personin e zemrës. Mos u tregoni një luan kokëfortë, nganjëherë duhet të thoni Po!

Dashuria

Janari mund të mos jetë një muaj i lehtë për dashurinë dhe erosin. Kundërshtitë mund t’ju bëjnë kundërshtues, të paqartë, ose të lodhur e të pakënaqur, gati për të lëshuar pe në situata të ndryshme, që në një moment tjetër do të refuzonit me siguri.

Tregoni kujdes sepse nuk do t’i keni idetë shumë të qarta dhe nëse do të jeni impulsive, rrezikoni të pendoheni në të ardhmen për atë që keni bërë apo thënë. Më mirë mundohuni të devijoni, edhe pse s’do të jetë shumë e thjeshtë…

Puna

Përsa i përket profesionit do të jetë një muaj i mirë, që do t’ju ofrojë shumë avantazhe në gjysmën e parë të tij, sidomos nëse jeni një profesionist i lirë, që po kërkon të zgjerojë fushën e veprimit ose po kërkon alternativa të reja.

Gjysma e dytë e muajit duket më e favorshme për punët rutinë, sidomos nëse punoni në zyrë. Cilido qoftë rasti juaj, përgjatë gjithë muajit tregoni kujdes me investimet; mos firmosni kontrata pa reflektuar mirë.

Virgjëresha: 

Pak konfuzë në fillim të muajit, gjë që mund t’ju prishë humorin në shtëpi apo gjatë aktiviteteve të përditshme. Por bëhet fjalë vetëm për të papritura kalimtare, që nuk do të lënë gjurmë në zemrën tuaj, që më në fund ndihet e qetë.

Kjo do të jetë gjëja më pozitive e 2018-ës. Një atmosferë më çlodhëse, që do t’ju mundësojë të vini në jetë projektet familjare, t’i konkretizoni ato më së miri, pasi fati nuk do t’ju mungojë.

Dashuria

Janari do të jetë një muaj i rëndësishëm për dashurinë. Shumë prej problemeve dhe paqartësive që ju kanë shoqëruar në të kaluarën do të nisin të zhduken, duke i lënë vendin emocioneve të sinqerta, të thella dhe një pasioni shpërthyes.

Por jo vetëm kjo! Do të keni mundësi të realizoni qëllimet tuaja, të vini në jetë projekte të rëndësishme, të përjetoni atë kënaqësi që prej kohësh e ëndërronit. Rrota e fatit anon totalisht në anën tuaj. Ky muaj do të jetë vetëm i pari drejt destinacionit final… lumturisë!

Puna

Nëse do të ktheheni së shpejti në punë, mund të përballeni me të papritura, të lidhura me një mosmarrëveshje apo keqkuptim. Por do të bëhet fjalë vetëm për vonesa të vogla, që nuk do t’ju pengojnë marshimin tuaj drejt objektivit.

Yjet parashikojnë gjëra të shkëlqyera për profesionin dhe paratë dhe që në janar ju do të nisni të merrni frutet përsa i përket të ardhurave. Përvishni mëngët dhe vihuni në punë. Kini besim në veten tuaj, në aftësitë tuaja dhe çdo gjë do të shkojë më së miri.

Peshorja: 

Do ta nisni muajin me dëshirën për të festuar e për t’u zbavitur, porn ë zemër diçka ju shqetëson. Nëse miqësitë dhe pushimet ju ofrojnë më të mirën, ndjenjat ose tensionet në familje ju bëjnë të ndiheni pak mbi gjemba.

Por në dhjetëditëshin e fundit të muajit çështjet e zemrës do të rregullohen, por bëni kujdes të ndani atë që mendon truri dhe atë që ndjen zemra. Ndiqni emocionet pozitive që ndjeni. Ato do të jenë guida juaj dhe do ju ndihmojnë mos të merrni vendime që mund të jenë të gabuara, ose që s’do t’ju kënaqin.

Dashuria

Janari nis me pasiguri në fushën e ndjenjave, mes pakënaqësive dhe dëshirës për të ndryshuar fatin tuaj. Në këtë periudhë të muajit duhet të mundoheni të arsyetoni qartë. Vetëm kështu do të mund të shmangni zgjedhje të nxituara dhe të besoni si të vërteta ato që nuk janë.

Kompensimi për durimin tuaj do të mbërrijë; në dhjetë ditët e fundit të janarit, falë Afërditës tek Ujori dhe Marsit që ju mbështet gjërat do të ndryshojnë totalisht!

Puna

Janari mund të shfaqet si një muaj impenjues për profesionin. Me Mërkurin që ju mbështet deri në datë 11, do ta nisni mirë janarin, madje mund të mbyllni marrëdhënie biznesi apo kontrata interesante.

Në vazhdim, në punë mund të shfaqen disa tensione, ose mund të përballeni me të papritura që do të vënë në provë nervat dhe durimin tuaj. Nëse keni arritur t’i kuptoni mirë gjërat në fillim të janarit, do të dini si të veproni në vazhdim.

Akrepi: 

Besimi në veten tuaj do t’ju bëjë t’i shihni ndryshe situatat që do të krijohen. Do të ndiheni gati të ballafaqoheni me persona ose pengesa dhe do të tregoni vendosmëri dhe shpirt luftarak.

Përsa i përket ndjenjave, gjysma e parë e muajit është shumë inkurajuese dhe përgjatë gjithë janarit do të jepni maksimumin përsa i përket çështjeve praktike. Situatat do t’ju favorizojnë. Në fund të muajit do të ndiheni pak të turbullt. Në dashuri do të tregoheni më pak të ëmbël. Jini tolerantë dhe të mençur.

Dashuria

Me Afërditën tek Bricjapi dhe Marsin tek Akrepi do të përjetoni një periudhë fantastike në dashuri dhe eros. Do të jepni dhe merrni maksimumin e mundshëm.

Do të jetë momenti ideal për të realizuar një dëshirë të vjetër. Në dhjetëditëshin e fundit të janarit, ndjenjat nuk do të jenë aq stabël dhe do ta keni të vështirë të kontrolloni atë që ndjeni. Ndaloni dhe reflektoni; çdo gjë do të shkojë shumë mirë, por mos u tregoni impulsivë.

Puna

Përsa i përket profesionit dhe parave, i gjithë janari do të jetë një rrugë vetëm drejt suksesit, drejt rezultateve që synonit të arrinit, drejt asaj kënaqësie që kërkonit prej kohësh. Çdo gjë do të varet nga mënyra se si do t’i nisni gjërat.

Në përgjithësi do të hidhni hapa përpara drejt stabilitetit, drejt përmirësimit të kushteve të kontratës apo të ardhurave. Duhet impenjim, por do të jeni në gjendje të përballoni lodhjen dhe detyrimet. Do ndiheni dinamikë dhe energjikë.

Shigjetari: 

Do të nisni një muaj argëtues dhe plot energji. Mërkuri tek Shigjetari do t’ju lejojë të shijoni argëtimin e festave. Viti i ri dhe dita e Kryqit të bekuar do të jenë të shkëlqyera për të bërë miq të rinj, për të nisur pushimet, apo për t’u kthyer nga udhëtimet.

Ndërsa përsa i përket emocioneve, pjesa e dytë dhe e fundit e muajit do t’ju ofrojnë më të mirën. Në përgjithësi do të jetë një periudhë shumë e mirë, që do t’ju lejojë të mbyllni çështjet e mbetura hapur nga e kaluara.

Dashuria

Janari në pjesën më të madhe të tij nuk do të ketë të reja interesante, por do të mbyllet më së miri. Përgatituni të shijoni një periudhë të qetë, gjatë të cilës mund të reflektoni për çështjet e zemrës, për të hedhur dritë mbi dëshirat dhe aspiratat tuaja.

Në fund të muajit, ju pret një periudhë plot pasion dhe romanticitet gjatë të cilës mund të realizoni dëshirat tuaja. Kur zemra ndihet plot është e vështirë të vendosësh, prandaj përcaktoni që më parë aspiratat tuaja; ka disa gjëra që duhet t’i sqaroni me veten tuaj.

Puna

Do të jetë një muaj pozitiv, sidomos 10 ditët e para të tij, kur Mërkuri që ndodhet tek Shigjetari dhe Urani tek Dashi mund t’ju shtyjnë drejt projekteve të reja. Do të keni dëshirë të ndryshoni gjërat, të vendosni rregulla të reja loje dhe ndoshta do të gjeni strategjinë e duhur për të realizuar qëllimet tuaja.

Ndoshta nuk do të jetë muaji i përkryer për punën dhe paratë, por në horizont nuk shfaqen vështirësi të mëdha. Kjo gjë do t’ju bëjë të ndiheni të çlodhur dhe plot besim.

Bricjapi: 

Të fortë, konkretë, të vendosur dhe realistë. Por nga ana tjetër të apasionuar, të ndjeshëm dhe të gatshëm për të ofruar mbështetjen tuaj për atë që e meriton. Janari do të jetë një muaj i mirë, pasi përkon edhe me ditëlindjen tuaj. Me siguri do të bëni një bilanc të atyre që keni bërë vitin e kaluar dhe do të mendoni për arritjet që do donit të realizonit këtë vit.

Ky muaj do t’ju sjellë rezultate konkrete në familje, në dashuri dhe në marrëdhëniet financiare. Do të ndiheni të kënaqur me veten.

Dashuria

Janari do të nisë shumë mirë për dashurinë. Me Afërditën dhe Marsin në anën tuaj do të përjetoni emocione të forta, të ëmbla dhe pikante në një njëjtën kohë. Erotizmi do të jetë super dhe do t’ju bëjë të përjetoni ndjenja shumë të forta.

Do t’i keni idetë e qarta mbi atë që doni të realizoni në dashuri dhe do të impenjoheni fort për t’i arritur. Konkrete dhe realiste, por edhe romantike dhee qëndrueshme. Kështu do të jetë dashuria juaj në janar.

Puna

Mërkuri kalon tek Bricjapi para gjysmës së muajit. Kjo do të jetë periudha më e mirë për të vënë në jetë projektet, për të folur me shefat për idetë tuaja, për të kërkuar rritje rroge apo për të përmirësuar kushtet e kontratës.

Në karrierë do të hidhni hapa përpara duke u treguar plot grintë dhe vendosmëri. Nëse jeni profesionist i lirë do të zgjeroni rrethin ku operoni, ndoshta më ngadalë nga ç’do të donit, por gjithsesi fati është në anën tuaj edhe përsa i përket të ardhurave.

Ujori: 

Janari do të jetë argëtues. Me Mërkurin tek Shigjetari do të keni dëshirë të argëtoheni, të dilni, të njihni njerëz dhe të bisedoni me familjarët, madje pse jo, edhe të udhëtoni.

Por nga ana tjetër do të provoni emocione kundërshtuese, pakënaqësi në dashuri ose do të jeni të irrituar edhe pse s’do ta kuptoni qartë përse. Tregoni kujdes; në fund të muajit do të jeni më të qetë dhe do t’i shihni këto momente tensionuese me sy tjetër.

Dashuria

Nuk do të jetë një fillim muaji i qetë për dashurinë. Pakënaqësitë ose pasiguritë trazojnë qetësinë tuaj dhe mund të shfaqeni dyshues, xhelozë ose të përjetoni xhelozinë a zilinë e dikujt tjetër.

Për çdo rast, shihni përpara sepse yjet ju garantojnë që, edhe pse janari nis i lodhshëm, muaji do të mbyllet pozitivisht. Do të arrini të largoni të gjithë mjergullën që në ditët e para nuk ju linte të shihnit mirë. Duhet të dini që pas reve fshihet dielli i ngrohtë dhe që shkëlqen. Kini besim dhe prisni një fund të lumtur.

Puna

Shumë të mira dhjetë ditët e para të muajit, që ju ofrojnë ide të reja dhe raste të mira, që mund t’i përdorni për të mbyllur marrëveshjet në favorin tuaj. Shfrytëzojini mirë këto ditë për të qartësuar idetë.

Panorama nuk do të jetë tërësisht lineare dhe ndonjë problem ekonomik ose me raportet në punë mund t’ju marrë më shumë kohë nga ç’do të donit. Tregoni durim. Në fund të janarit, gjithçka qartësohet dhe mund t’i përballoni problemet me qetësi.

Peshqit: 

Të papërqendruar dhe të hutuar? Ndoshta po, por kjo do të jetë për një shkak pozitiv, sepse zemrën do ta keni plot dashuri dhe gëzim! Ndoshta për shkak të familjes, për shkak të një çështjeje që do të marrë zgjidhje, prej dashurisë dhe pasionit ose për shkak të një lajmi të mirë që prisnit prej shumë kohësh.

Do të ndiheni super dhe më e bukura është se situata do të vijojë të përmirësohet gjatë muajit. Në fund të muajit mund të keni nevojë të vendosni rregull mes emocioneve që provoni. Mos u shqetësoni, provojini deri në fund ndjenjat që përjetoni.

Dashuria

Ju pret një periudhë shumë e mirë në dashuri, plot surpriza, ëndrra që realizohen, momente magjike për romantizmin dhe erosin! Shumë prej jush më në fund do të përjetojnë zgjimin, pas një periudhe letargjike në të cilën ju kishte lënë Saturni, që tashmë ju ofron gjithë stabilitetin që ju kishte mohuar në të kaluarën.

Lini hapësirë ëndrrave dhe dëshirave, flirtimeve, dashurisë, aplikoni pozicione të reja në shtrat dhe lëshojeni veten, pasi është një periudhë fantastike.

Puna

Në fillim të janarit do të jeni të hutuar dhe nuk do të ndërgjegjësoheni menjëherë për mundësitë që yjet po sjellin për ju. Vetëm pas datës 11 janar do të nisni të kuptoni se për profesionin dhe paratë situata ka ndryshuar.

Propozime, kontrata, klientelë dhe biznese të favorshme, situata ekonomike do të jetë shumë e mirë dhe e tillë do të jetë edhe në muajt në vazhdim. Do të keni motive konkrete për të qenë të kënaqur me veten dhe rezultatet që do të nisni të konkretizoni falë impenjimit tuaj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: