Motra, qetësohuni. Ngjela s'bën gjë!

Postuar: 28/12/2017 - 12:06

Nga Ylli Dylgjeri

Motra, qetësohuni. Ngjela s'bën gjë!

Në media dje shpërtheu një lajm. Lajmi ishte Live. Lajmi vinte nga një media. Media lajmëronte se një Avokat i Madh kishte shpërthyer me të shara të nxehta Live. 
Më pas Lajmi u shumfishua në portale,  
në statuse, në tavolina, e deri në krevat. 
Çfarë tha? 

Avokati i Madh shante me zë dhe figurë në një ekran!  

Çishte kjo? 

Njeriu që e kërkojmë t'na mbrojë na krimi, nga prostitucioni, nga politika, nga.... do tani t'na pallojë?   
Uaaaa! Avokati me kulturë Oksidenti, shan si ciganët në TV.  

Kë shan?  

Shan motrat!!!  

Pëëëëfffff.  

Qetësohuni motra! Fake News. Avokati nuk bën gjë. Avokatit vetëm goja i ka mbetur. Avokati është beqar, e shkuar beqarit O Tunxh! 

Dikur, në një drekë, ku isha me të parët e vendit, një Ministër për muhabet dhe xhelozi më paditi mua te Kryeministri që ishte në tavolinë. 

"Padia" bëhej se unë kisha "zbutur vigjilencë". Sekretarja ime shkonte me një oficer amerikan, pjesë e strukturës trajnuese në Ministri.  

Ministri me humor ja thotë këtë thashethem të Parit të vendit. 

I Pari pasi e dëgjon, më kthehet mua po me humor:  

Edhe këtë e ke bërë? 

Po, Shef i them. Për t'u mbrojtur shtoj:  

Siç thotë edhe Avokat Ngjela, për çështjen kombëtare do të punojmë me çdo mjet! 

Por përgjigja që më erdhi nga i Pari ishte asgjësuese: 

Dakort - më tha, por jo me mjetet që s'i punojnë Ngjelës. Kaq. 

Motra qetësohuni. Ngjela s'bën gjë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Biznesmeni Nikollaq Neranxi, ka dalë kundër kreut të Dhomës së Tregtisë, Nikolin Jaka dhe kryeministrit Edi Rama, të cilët i quajtën v

   Avokati Spartak Ngjela, ka reaguar në lidhje me protestën që po vijon ende në Tiranë.

   Blogerja e njohur kosovare Kimete Berisha ka shpërthyer në një postim të saj në Facebook ndaj kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe vend

   Pasditen e sotme punonjësit e 4 drejtorive në varësi të bashkisë së Durrësit nisën punën për largimin e masivit të dherave të rëna nga

   Kamerat e vendosura vitet e fundit nëpër biznese dhe sidomos në institucione është kthyer në një shqetësim për qytetarët.

Kupa Libertadores ofron shumë duele interesante, sidomos kur luan një ekip brazilian me një ekip argjentinas.