“Erdha për energjinë”, shqiptari 20-vjeçar përdhunon të moshuarën

Postuar: 09/03/2018 - 08:38

Një 20-vjeçar është akuzuar këto ditë nga Prokuroria Themelore e Prishtinës për përdhunimin e një 70-vjeçareje.

Ngjarja thuhet se ka ndodhur në tetor të vitit të kaluar, në Komunën e Fushë-Kosovës.

I akuzuari me inicialet A.H., bazuar në aktakuzën që e posedon “Koha Ditore” është i nacionalitetit shqiptar dhe me status i martuar.

Dyshohet se më datën 6 tetor të vitit të kaluar, rreth orës 19:00 është futur në shtëpinë e 70-vjeçares në Fushë-Kosovë dhe është prezantuar si punëtor i KEK-ut.

I ka thënë të moshuarës se ka ardhur për të shikuar orën e rrymës. Pasi është ngjitur në katin e dytë të shtëpisë, është futur në dhomë e dëmtuara dhe është afruar te dera që të shikojë se çfarë ishte duke bërë i riu, por ai e ka përdhunuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli sot ka takuar zëvendëspresidentin e Aleancës së Liberalëve dhe

   Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zgjedhur studiot e televizionit T7 për të folur për herë të parë, pas ratifikimit të

   Shefja për politikë të jashtme të BE-së, Federica Mogherini ka përshëndetur ratifikimin e marrëveshjes së kufirit me Malin e Zi.

   Kryeministri Ramush Haradinaj pas ratifikimit të Demarkacionit ka falënderuar të gjithë deputetët për votën e tyre dhe ka thënë se tas

   Kuvendi i Kosovës ka arritur të ratifikojë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi.

   Vetëvendosja assesi nuk po lejon nisjen e seancës për ratifikimin e Demarkacionit. Megjithatë, këtë e pengoi sigurimi i Kuvendit.

Prokurori kujdestar i Prokurorisë Themelore të Prishtinës ka dhënë urdhër për deputetët që akuzohen se kanë hedhur gaz lotsjellës në Kuve

Seanca parlamentare në Kuvendin e Kosovës mbi votimin e marrëveshjes së demarkaconit me Malin e Zi është ndërprerë dy herë për shkak të h

Kuvendi i Kosovës, i mbledhur në një seancë për miratimin e demarkacionit me Malin e Zi, ka shkuar në një pauzë të detyruar pasi disa dep

   Kanë rinisur në Bruksel bisedimet midis Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian.