FOTO/ Koha kur kryeministri nuk kishte para as për këmishë

Postuar: 12/01/2018 - 11:16

Ai nuk ishte gjithnjë i pasur ashtu si edhe shumica e bashkëluftëtarëve të tij të cilët si me magji u pasuruan pas konfliktit të armatosur me Serbinë.

Bëhet fjalë për kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj i cili tashmë njihet për një pasuri mjaft të madhe, ndërsa javë më parë i dyfishoi vetes pagën.

Këtë rritje rroge e arsyetoi me faktin se i duhej pagë më e madhe pasi e ka të pamundur të furnizohet me kravata në takimet e shumta që ka.

Një fotografi ekskluzive e siguruar nga PamPress, sjell pamjet origjinale të liderit të AAK-së në vitet e nëntëdhjeta, ku shihet se si Haradinaj në ato kohë nuk kishte para as për të blerë këmishë e jo më t'i ndërronte ato ditë për ditë apo bashkë me to t’i ndërronte edhe kravatat.

Siç shihet në fotografi, ai mban të veshur një palë pantollona të cilat duket se nuk janë fare të tij për nga madhësia dhe një xhemper të zi, që më shumë gjasë i ishte falur nga një shok i tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Departamenti amerikan i shtetit thotë se problemet kryesore të të drejtave të njeriut në Kosovë gjatë vitit 2017 ishin sulmet ndaj gazeta

   Dy fëmijë shqiptarë që jetojnë në Gjermani rezultojnë të zhdukur dhe policia është vënë në kërkim të tyre.

Njëri ndër radarët e Aeroportit të Prishtinës është rregulluar për vetëm 80 euro, duke i shpëtuar kështu rreth 8 milionë euro aeroportit.

Transparenca rreth burimeve dhe shpenzimeve financiare të partive politike në Kosovë, vazhdon të mbetet kërkesë e Komisionit Evropian, e

   Më shumë se 80 deputetë të Kuvendit të Kosovës besohet se posedojnë armë.

EULEX ka ngritur aktakuzë ndaj gjashtë personave që dyshohen se kanë ushtruar ndikimin e tyre që në këmbim të pagesave deri në 1 mijë eur

Është e pabesueshme se me çfarë fjalori flasin deputetët e Kuvendit të Kosovës, dhe kryesisht kryetari Kadri Veseli.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për televizionin serb “Happy”, citohet të ketë thënë se politika e jashtme e

   E njohur pak në vendlindje, Valentina Tufina kishte pushtuar botën me kokainën që e testonte në laboratorin e saj në Shqipëri dhe e nj

Ishte marsi i vitit 1999, periudhë kjo e cila për popullin e Kosovës ishte tejet e rëndë.