FOTO/ Koha kur kryeministri nuk kishte para as për këmishë

Postuar: 12/01/2018 - 11:16

Ai nuk ishte gjithnjë i pasur ashtu si edhe shumica e bashkëluftëtarëve të tij të cilët si me magji u pasuruan pas konfliktit të armatosur me Serbinë.

Bëhet fjalë për kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj i cili tashmë njihet për një pasuri mjaft të madhe, ndërsa javë më parë i dyfishoi vetes pagën.

Këtë rritje rroge e arsyetoi me faktin se i duhej pagë më e madhe pasi e ka të pamundur të furnizohet me kravata në takimet e shumta që ka.

Një fotografi ekskluzive e siguruar nga PamPress, sjell pamjet origjinale të liderit të AAK-së në vitet e nëntëdhjeta, ku shihet se si Haradinaj në ato kohë nuk kishte para as për të blerë këmishë e jo më t'i ndërronte ato ditë për ditë apo bashkë me to t’i ndërronte edhe kravatat.

Siç shihet në fotografi, ai mban të veshur një palë pantollona të cilat duket se nuk janë fare të tij për nga madhësia dhe një xhemper të zi, që më shumë gjasë i ishte falur nga një shok i tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kosova nuk do ta lejojë Serbinë të përfshihet në hetimet për vrasjen e Oliver Ivanoviç.

Sharafedin Sylejmani, ish-kryetari i komunës së Prishtinës, ka ndërruar jetë të mërkurën mbrëmë në moshën 87-vjeçare.

Një ditë pas vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanoviç, një politikan tjetër është i kërcënuari i radhës

   Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dënuar vrasjen e Oliver Ivanoviçit dhe ka bërë thirrje që kjo vepër të mos përdoret nga a

   Lideri i Iniciativës Qytetare, Oliver Ivanoviç, është qëlluar për vdekje sot në mëngjes në pjesën veriore të Mitrovicës, ndërsa vetëm

   Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka siguruar përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Fede

Serbia është duke përgatitur një plan sekret për trazira në Kosovë gjatë vitit 2018.

Oliver Ivanoviç u vra sot në Mitrovicë teksa po hynte në zyrat e partisë së tij. Ai u qëllua me 4 plumba nga një autor ende i paidentifik

Serbia pritet të mbledhë Këshillin e Sigurisë Kombëtare rreth mesditës pas vrasjes në Mitrovicë të Oliver Ivanoviç, liderit të serbëve në

   Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa gjatë ditës së sotme është nisur për në Gjermani për trajtim të sëmundjes me të cilën ai po ba