“I forti” me Range Rover tenton të çajë postbllokun, arrestohet në Prishtinë

Postuar: 01/02/2018 - 10:41

Dita e parë e ndalimit të qarkullimit në qendër të Prishtinës duket se nuk ka shkuar edhe aq mirë siç ishte planifikuar.

Komuna e Prishtinës ka vendosur nga dje që në qendër të qytetit të ndalohet qarkullimi për shkak të nivelit të lartë të ndotjes së ajrit dhe për këtë, po i asiston edhe Policia.

"Gazeta Express" ka mësuar nga dëshmitarë nga vendi i ngjarjes se dje, rreth orës 19:00, ka ndodhur një rast i tentimit të kalimit të kordonit policor.

Makina "Range Rover", ishte ndaluar te pjesa që njihet si "rrethi i Amadeusit", pasi paraprakisht kishte hyrë në tejkalim të kolonës dhe ka vozitur në shiritin e kundërt, në mënyrë që të hyjë në rrugën e bllokuar.

Pasi ishte ndaluar nga policia, i dyshuari nuk i ishte bindur urdhrave të zyrtarit policor dhe madje ka tentuar që të kalojë bllokadën, duke i shkelur konat që janë vendosur si pengesë nga Policia.

Rastin për "Express" e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti.

"Rreth orës 19:00 në rrugën "Ahmet Krasniqi" për mos respektim të urdhrave të policit është arrestuar një person. Ndaj tij është hapur rasti pengim i personit zyrtar në kryerje të detyrës zyrtare dhe i njëjti me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje. L.Sh 1996 shtetas i republikës së Kosovës", ka thënë Ahmeti. I riu është ndaluar për 48 orë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Në një raport të policisë së Kosovës thuhet se Ernest Lumezit, djali i prokurores së Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Merita Lumez

   Deputetët e PDK-së dhe ata të Vetëvendosjes rrezikuan përleshjen fizike, gjatë interpelancës për rastin e vdekjes së aktivistit të vet

Grupit të këshilltarëve të kryeministrit Ramush Haradinaj i është bashkuar edhe një anëtar.

   Të premten pritet të mbahet seanca për votimin e marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi.

   Rreth dy vjet e gjysmë pas nënshkrimit të Marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, Kuvendi i Koso

   Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është shprehur i bindur se këtë javë do të ratifikohet demarkacioni me Malin e Zi.

Në gjykimin e ish-policit Artim Gashi, i cili po akuzohet për vrasje të rëndë në tentativë ndaj ish-gruas së tij, si dëshmitare u dëgjua

   Uashingtoni ka gati një plan prej 4 pikash, që nxit njohjen përfundimtare të pavarësisë së Kosovës.

   Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës Behgjet Pacolli në Facebook ka njoftuar se janë vendosur marrëdhëniet diplomatike ndërmjet Koso

Një vrasje e dyfishtë ka ndodhur pak pas mesnatës së mbrëmshme në Malishevë të Kosovës.