Ish-drejtori i martuar lidhet me punonjësen, e lë shtatzënë

Postuar: 01/02/2018 - 22:29

   Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti e la jashtë, por ish- drejtori i tij ka krijuar një lidhje dashurie me një zyrtare të Komunës së Prishtinës, sipas portalit lajmi.net.

Ish-drejtori i Infrastrukturës në Komunën e Prishtinës, Hysen Durmishi, u la jashtë Komunës nga Shpend Ahmeti.

Por, Durmishi një pjesë të “vetës” e la në Komunë. Ai do ta ketë vështirë të shkëputet nga Komuna plotësisht. Pos, detyrës që kreu si drejtor i Infrastrukturës në Komunën e Prishtinës, gjeti kohë edhe që të flirtojë nga pak.

Si i martuar që ishte, nuk mundi t’i rezistojë një lidhje miqësie që e krijojë me një zyrtare të Komunës, e cila nuk ishte pjesë e drejtorisë së tij, shkruan lajmi.net.

E kurorëzoi me dashuri. Sipas burimeve, por edhe disa fotografive në rrjetet sociale, dashuria e tyre është forcuar edhe më shumë, pasi që M.B. është shtatzënë.

Lajmi.net ka mësuar se zyrtarja e Komunës së Prishtinës M.B. ishte beqare në kohën kur u lidh me të martuarin Hysen Durmishi.

Lajmi.net ka provuar të kontaktojë me Durmishin, por ai nuk ka kthyer përgjigje dhe as nuk është lajmëruar në telefon.

Për shkak të postit publik që Durmishi ka mbajtur në Komunën e Prishtinës dhe po ashtu në partinë më të madhe opozitare, Vetëvendosje, lajmi.net e ka pa të arsyeshme ta trajtojë lidhjen e Durmishit me zyrtaren e Komunës së Prishtinës.

Ndryshe Durmishi është radhitur fuqishëm përkrahë Albin Kurtit. Është i vetmi drejtor që punoi me Shpend Ahmetin e që u la jashtë Komunës.

A është historia e dashurisë së Hysen Durmishit që Shpend Ahmeti e la jashtë Komunës? /Lajmi.net

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Urimeve për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës i është bashkuar edhe ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George W.

Simboli “NEWBORN”, i vendosur para Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ka ndryshuar pamjen me rastin e 10-vjetorit të Pavarësis

17 shkurti i vitit 2008 kishte qenë një ndër ditët më të ftohta të vitit, mirëpo kjo nuk i kishte ndaluar qytetarët të dilnin dhe të fest

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar presidentin e Kosovës e gjithashtu mbarë qytetarët për 10-vjetorin e Pavarësisë së

   Mbretëresha Elizabeth II, në dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës, i ka dërguar një telegram urimi Presidentit të Republikës së Koso

   Presidenti i Republikës, Ilir Meta, mori pjesë në pritjen e organizuar nga Ambasada e Kosovës me rastin e 10-vjetorit të Pavarësisë së

   Shteti i Kosovës është njohur nga Barbadosi, njofton Klan Kosova.

   Kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, ka komentuar largimin e Prokurorit Special, David Schwendiman, nga detyra e tij

   Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar sot me ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Sigmar Gabriel, me të cilin ka diskut

Pak ditë na ndajnë nga 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës, e kreu i qeverisë mori vendimin e zëvendësimit të flamurit kombëtar me atë sht