Prokuroria ngre aktakuzë për ngacmim seksual ndaj ish-ministrit shqiptar, ngacmoi studenten

Postuar: 19/03/2018 - 20:43

   Emisioni “Fontal” i televizionit T7 ka sjell sonte një lajm ekskluziv: Prokuroria ka ngritur aktakuzë ndaj ish-Ministrit të Arsimit Rexhep Osmani. Ai akuzohet se ka ngacmuar seksualisht studenten e tij. Mësoni edhe kush është profesori tjetër që kishte kushtëzuar studenten e tij për një notë kaluese në shkëmbim të seksit.

Sonte emisioni ka zbuluar se Prokuroria e Shtetit ka ngritur aktakuzë ndaj ish-Ministrit Kosovar të Arsimit, Rexhep Osmanit për ngacmim seksuale ndaj studentes së tij.

Mësoni për ditën dramatike kur studentja kishte hyrë në zyrën e Osmanit; çfarë i kishte bërë ai asaj dhe çfarë kishte ndodhur në oborrin e Fakultetit të Edukimit.

Po ashtu mësoni se cili profesor i Universitetit të Prizrenit e kishte kushtëzuar studenten e tij se nuk do t’i vë notë kaluese, nëse nuk e kalon natën me të në një motel.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Policia e Kosovës është duke e realizuar një aksion në disa lagje të Prishtinës.

   Komisioneri për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, ka uruar Kosovën për rekomandimin pozitiv të Komisionit Evropian për liberalizimin e v

Komisionari i BE-së për Migrim, Çështje të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos ka thënë se Kosova i ka plotësuar të gjitha kush

Komisioneri i BE-së për Çështje të Brendshme Dimitris Avramopoulos, ka paralajmëruar sot një konferencë për media në orën 16:30. 

Zëvendësndihmës sekretari amerikan i shtetit, Pete Marocco, po qëndron në Kosovë, në kuadër të një vizite në rajon.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se Kosova është e përkushtuar në luftimin ekstremizmit dhe radikalizmit të dhunshëm.

Një operacion i gjerë është zhvilluar në Kosovë që ka çuar në arrestimin e 17 personave gjatë 24 orëve të fundit.

   Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, priti në një takim përfaqësuesen e re të Greqisë në

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se kosovarët jetojnë një ”botë tjetër” për dallim nga myslimanët në Lindjen e Mesme.

   “Pjesëmarrja jonë në ceremoninë e inaugurimit të presidentit Erdoğan ka qenë konfirmim i relacioneve tona strategjike mes Kosovës dhe