Rrahu barbarisht gruan dhe i theu kafkën fëmijës, boksieri shqiptar del para gjyqit

Postuar: 09/01/2018 - 12:04

Një kikbokser shqiptar është në bankën e të akuzuarit në Gjykatën Penale të Bazelit, i përballur me akuzën e tentimvrasjes së qëllimshme dhe tentim të shkaktimit të lëndimit të rëndë trupor. Ai ngarkohet se ka ushtruar dhunë të vazhdueshme ndaj bashkëshortes së tij. Goditje pastaj kërkim faljeje dhe pajtim, kjo ka qenë rrjedha e cila është përsëritur përgjatë tri viteve, ka thënë (ende) bashkëshortja e 30 vjeçarit, shkruajnë Basellandschaftliche Zeitung dhe telebasel.ch.

Ndërsa herën e fundit, goditja e tij mbi gruan ka pasur pasoja të rënda edhe për foshnjën e tyre të përbashkët të cilën e ëma po e mbante në krah, transmeton albinfo.ch. Foshnja kishte pësuar me atë rast thyerje të kafkës, edhe pse më vonë ajo ishte shëruar.

I akuzuari ka qenë edhe më parë i dënuar për rrëmbim dhe delikte të trafikut. Ai po mbahet në paraburgim që nga marsi i vitit 2017.

Bashkëshortja e pranishme në sallë, dukej e frikësuar dhe gjatë marrjes në pyetje disa herë ka shpërthyer në lot, transmeton albinfo.ch. 

Në fillim të marrjeve në pyetje, nën presionin e burrit të saj, ajo kishte dhënë deklarata të tjera, ka theksuar prokurorja e rastit në pledoajenë e saj. Ndërsa xhelozia nga të dy palët ka luajtur gjithmonë një rol në këtë marëdhënie.

Procesin gjyqësor e ka përcjellë edhe familja e të akuzuarit gjë që ka bërë të elektrizohet atmosfera në sallë. Vendimin, Gjykata Penale e Bazelit parashihet ta shqiptojë këtë të enjte.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kosova nuk do ta lejojë Serbinë të përfshihet në hetimet për vrasjen e Oliver Ivanoviç.

Sharafedin Sylejmani, ish-kryetari i komunës së Prishtinës, ka ndërruar jetë të mërkurën mbrëmë në moshën 87-vjeçare.

Një ditë pas vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanoviç, një politikan tjetër është i kërcënuari i radhës

   Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dënuar vrasjen e Oliver Ivanoviçit dhe ka bërë thirrje që kjo vepër të mos përdoret nga a

   Lideri i Iniciativës Qytetare, Oliver Ivanoviç, është qëlluar për vdekje sot në mëngjes në pjesën veriore të Mitrovicës, ndërsa vetëm

   Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka siguruar përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Fede

Serbia është duke përgatitur një plan sekret për trazira në Kosovë gjatë vitit 2018.

Oliver Ivanoviç u vra sot në Mitrovicë teksa po hynte në zyrat e partisë së tij. Ai u qëllua me 4 plumba nga një autor ende i paidentifik

Serbia pritet të mbledhë Këshillin e Sigurisë Kombëtare rreth mesditës pas vrasjes në Mitrovicë të Oliver Ivanoviç, liderit të serbëve në

   Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa gjatë ditës së sotme është nisur për në Gjermani për trajtim të sëmundjes me të cilën ai po ba