Thaçi: Kosova dhe Maqedonia nuk kanë çështje të hapura

Postuar: 12/12/2017 - 17:53

   Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha sot se Kosova dhe Maqedonia kanë të ardhme evropiane.

Kreu i shtetit të Kosovës, pas takimit me kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, theksoi se të dyja vendet janë të mishëruara me vlerat e integrimit në NATO dhe BE.

Sipas Thaçit, është fat që mes dy vendeve nuk ka çështje të hapura. Ai theksoi faktin se Kosova respekton integritetin territorial të Maqedonisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Policia e Prizrenit, përmes një raporti policor ka njoftuar se sot në orën 17:30 ka pranuar një informatë për një person të vdekur.

   Vdekje e dyshimtë po cilësohet rasti i Art Kurtit. Prokuroria nuk përjashton mundësinë që ish aktori i “O Sa Mirë” të jetë vrarë.

Presidenti i Komisionit Evropian, Donald Tusk do të vizitojë sot Kosovën, ku do të takojë zyrtarët më të lartë të shtetit.

Tre shtetas kosovarë të arrestuar në mars të 2017 si anëtarë të një celule xhihadiste që po përgatisnin një atentat terrorist në urën Ria

   Nuk dihet nëse ishte vdekje natyrale apo e stimuluar, por një 70 vjeçar nuk doli i gjallë nga një hotel e Prishtinës.

Policia e Kosovës për rajonin e Gjakovës ka konfirmuar se një person është gjetur pa shenja jete në rrugën Gjakovë – Goden.

Një person është gjetur pa shenja jetë në një makinë në rrugën Gjakovë – Goden.

Krimi i organizuar, por edhe korrupsioni, vazhdojnë ta pengojnë zhvillimin e Kosovës, vlerësojnë deputetët e Kuvendit të Kosovës dhe njoh

Departamenti amerikan i shtetit thotë se problemet kryesore të të drejtave të njeriut në Kosovë gjatë vitit 2017 ishin sulmet ndaj gazeta

   Dy fëmijë shqiptarë që jetojnë në Gjermani rezultojnë të zhdukur dhe policia është vënë në kërkim të tyre.