23-vjeçari shqiptar nga Shkupi vritet në Siri

Postuar: 14/05/2018 - 08:40

Dyshohet se një tjetër shqiptar ka vdekur në luftimet e Sirisë.

Bëhet fjalë për 23-vjeçarin E.Iseni i lindur në Haraçinë, me banim në Shkup, shkruan gazeta KOHA.

Në fillim të vitit 2014, E.Iseni asokohe 19-vjeçar, i ishte bashkangjitur luftës në Siri, ndërsa lajmin për vdekjen e tij familjarët e kanë marrë nga shokët e tij.

Dhjetëra të rinj shqiptarë që nga viti 2011 kanë ndërruar jetë në luftërat e përgjakshme të Sirisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Policia italiane ka sekuestruar një gomone me rreth 300 kilogram kanabis në brigjet e Barit.

   Plot 4 kërkesë-padi për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes janë plotësuar nga efektivët e policisë në Durrës, pas denoncimit të 4 rasteve

   Lokali i shtetasit Xh.Q. nga Shijaku është djegur.

   Një shqiptar ka mbetur i plagosur me thikë pas një sherri midis të huajve nga Brescia, nxitur edhe nga konsumimi i tepër i alkoolit.

   Policia e Shkodrës ka mbledhur një sërë provash pas vrasjes të ish-policit Boran Bercana dhe bashkëjetueses së tij Silvana Ndoci.

Një burrë 40-vjeçar është arrestuar nga policia e Skraparit këtë të hënë, pasi akuzohet për ngacmim seksual dhe plagosje.

Rrëzohet një fëmijë në banesën e tij në Durrës, përfundon në spital me fraktura.

Një ngjarje e rëndë raportohet nga policia të ketë ndodhur në Durrës.

Policia e Durrësit kërkon ndihmën e qytetarëve në identifikimin e një shtetaseje, e cila është aksidentuar dje dhe ndodhet në spital në g

Një 32-vjeçar është arrestuar pasi akuzohet se ka ushtruar rrahur bashkëjetuesen e tij.  Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet