18-vjeçari me “Benz” përplas një person dhe e lë aty, policia e Durrësit e arreston

Postuar: 14/06/2018 - 11:19

Një 18-vjeçar ka përplasur me “Benz”-in e tij me targa AA 313 UA një 47-vjeçar që po lëvizte me biçikletë.

Pas aksidentit, i riu nga Mamurrasi, Sokol Deda, ia ka mbathur nga vendngjarja duke e lënë të plagosurin aty.

Sektori i Policisë Rrugore Durrës ka bërë të mundur identifikimin e mjetit dhe të autorit të larguar nga vendi i ngjarjes në një kohë rekord, dhe arrestimin e tij rreth orë 20:45. Ndërkohë që aksidenti është regjistruar në orën 17:00, në afërsi të lokalit “Europa Park”.

Ndërsa për të plagosurin, shtetasin Agron Zira, 47 vjeç, banues në Thumanë të Krujës, raportohet se ndodhet në spitalin e Traumës, Tiranë, nën kujdesin e mjekëve.

Ndaj 18-vjeçarit rëndojnë dy akuza: largim nga vendi ngjarjes dhe shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një sherr mes dy vëllezërve ka degjeneruar në përdorimin e armëve të ftohta rreth orës 11:54 në kryeqytet.

I riu që shkaktoi aksidentin që i mori jetën një këmbësori në Fier mbrëmjen e shkuar (13 gusht) është vetëdorëzuar në policia.

Një grua shqiptare ka humbur jetën në një aksident këtë të hënë rreth orës 16:00, në Piacenza të Italisë.

Persona ende të paidentifikuar nga policia, kanë thyer xhamin e një makine në Durrës dhe kanë vjedhur disa sende personale.

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Pazari i Mesnatës”, ku ka arrestuar dy persona të cilet akuzohen se shisnin kokainë

Një shtetas i dënuar me 8 vite burg është ekstraduar nga Greqia drejt vendit tonë. 

   Pre e hajdutëve mbrëmjen e së hënës ka rënë shkolla e mesme e përgjithshme “Olsi Lasko” në Shkozet.

   Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në

   Tenton të mbysë 2 vajzat e saj të mitura si edhe djeg banesën e bashkëjetuesit të saj, arrestohet në flagrancë nga policia.

   Policia e Tiranës bën të ditur se në vijim të informacionit të dhëne më parë për ngjarjen e ndodhur në Kamëz ku është qëlluar me armë