45-vjeçari qëllon me thikë gruan dhe djalin

Postuar: 14/11/2017 - 11:35

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje në Dushk të Lushnjës, ku kryefamiljari ka qëlluar me thikë gruan dhe djalin e tij.

Kështu, Specialistët për Hetimin e Krimeve arrestuan Shpresim Gj., 45 vjeç, banues në Dushk, Lushnje.

Në banesë, për motive të dobëta ka qëlluar me thikë bashkëshorten, shtetasen M.Gj, 43 vjeçe, dhe djalin e tij, shtetasin M.Gj, 18 vjeç, duke iu shkaktuar dëmtime të lehta.

45-vjeçari do të përballet me drejtësinën nën akuzën e “Dhunës në familje”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Policia e Durrësit ka identifikuar njërin nga autorët e rrahjes së avokatit të njohur nga Durrësi, Ilia Ilia, një ditë më parë, pranë

   Ndalohet dhe shoqërohet në polici kreu i PD-së në qytetin e Gramshit, Elmaz Haruni.

   Policia e Tiranës ka bërë thirrje për identifikimin e një zonje që është e sëmurë.

   Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen e sotme në zonën e lagjes ‘Nënë Tereza’ në Lezhë.

Një sherr masiv ka ndodhur para një lokali në qytetin e Vlorës.

Një 59-vjeçar nga Durrësi, i cili ishte me pushime në Dhërmi, ka humbur jetën ditën e djeshme.

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në “Rrugën e Kombit” por fatmirësisht nuk flitet për viktima, vetëm të plagosur.

Një bombol gazi ka shpërthyer në lagjen "18 Tetori" të Gjirokastrës.  

Një 29-vjeçar shqiptar është vetëdorëzuar tek autoritet italiane, pasi të hënën në mesnatë qëlloi me pistoletë xhaxhain e gruas së tij.

Tre persona janë arrestuar nga policia në Tiranë në vijim të luftës kundër drogës, ndërsa janë sekuestruar 63.2 gramë lëndë e dyshuar nar