Aksident tragjik, humb jetën shqiptari

Postuar: 14/06/2018 - 17:40

   Një shqiptar është përplasur për vdekje nga një automjet në autostradën A13 Bologna-Padova në Itali, rreth orës 15.00. Sipas mediave vendase, viktima është 44 vjeç kurse identiteti i tij nuk është bërë me dije.

Shqiptari ishte shofer i një kamioni dhe kishte ndaluar në korsinë e emergjencës për të rregulluar ngarkesën e kamionit.

Në momentin që doli nga mjeti, u përplas nga një makinë “Volksëagen Passat” që drejtohej nga një 54-vjeçar. Fatkeqësisht shqiptari ndërroi jetë menjëherë.

Policia shkoi në vendngjarje dhe mbylli autostradën për disa minuta. Drejtuesi i mjetit që përplasi për vdekje 44-vjeçarin shqiptar u shoqërua për t’u marrë në pyetje në lidhje me shkaqet e ngjarjes.

Aksidenti tragjik shkaktoi rradhë kilometrike në autostradë dhe vetëm rreth orës 16.30 trafiku u kthye në normalitet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Pazari i Mesnatës”, ku ka arrestuar dy persona të cilet akuzohen se shisnin kokainë

Një shtetas i dënuar me 8 vite burg është ekstraduar nga Greqia drejt vendit tonë. 

   Pre e hajdutëve mbrëmjen e së hënës ka rënë shkolla e mesme e përgjithshme “Olsi Lasko” në Shkozet.

   Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në

   Tenton të mbysë 2 vajzat e saj të mitura si edhe djeg banesën e bashkëjetuesit të saj, arrestohet në flagrancë nga policia.

   Policia e Tiranës bën të ditur se në vijim të informacionit të dhëne më parë për ngjarjen e ndodhur në Kamëz ku është qëlluar me armë

   Sot pritet te dale ne gjyq shqiptari 38-vjeçar, i arrestuar për plagosjen me armë të kushëririt të tij.

   Persona ende të paidentifikuar kanë hedhur eksploziv në një banesë në Kamëz dhe më pas kanë qëlluar me armë në drejtim të saj.

   Një shtëpi u shkrumbua totalisht në fshatin Grecalli të Fierit. Nuk ka të lënduar nga zjarri, ndërsa kanë nisur hetimet për shkaqet.

   Policia e Korçës ka arrestuar një 31-vjeçar, i cili qarkullonte me armë me vete.