Aksidentohet rëndë 24-vjeçari shqiptar në Greqi (VIDEO)

Postuar: 12/09/2017 - 19:31

Një i ri shqiptar u përfshi në një aksident tragjik në Greqi, duke mbetur i plagosur rëndë.

Ngjarja ka ndodhur natën e së hënës në Varkiza, teksa një automjet ka fluturuar në ajër duke u kthyer përmbys në mes të asfaltit për shkak të shpejtësisë tejet të lartë.

Përplasja ka qenë fatale për pasagjerin e mjetit, një 22 vjeçar, i cili humbi jetën menjëherë në vendin e ngjarjes.

Si pasojë e aksidentit, ka mbetur i plagosur rëndë drejtuesi i mjetit, një 24 vjeçar me origjinë shqiptare, i cili ka përfunduar në spitalin e Asclepieion të Voulas.

“Protothema” shkruan se të rinjtë nuk kishin vendosur rripin e sigurimit. Si pasojë e përplasjes së fortë, viktima ka përfunduar jashtë asfaltit pa shenja jete.  

Aksidenti shkaktoi trafik të rënduar në zonë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur sot në mbrëmje në rrugën “Pezë Helmes”.

   Për gazetarin Artan Hoxha, arrestimi i Moisi Habilajt, i përfolur si kushëri i Saimir Tahirit, sot nga policia italiane, është një ope

   Dy hajdutë të rinj janë arrestuar nga të qarat e një fëmije në Itali. Ata të dy vidhnin masivisht parkingjet e makinave në kryeqytet.

   Saimir Zalla, i cili hipi në një vinç në Tiranë pasditen e sotme duke kërcënuar se do të hidhej, ka thënë se e bëri këtë veprim pasi i

   Dy të rinj, të cilët lëviznin me motor, kanë mbetur të plagosur këtë të hënë në Tiranë, pasi u përplasën nga një automjet.

   Domart Kojnari, i dënuar në Francë me 10 vjet burg dhe i liruar në Shqipëri për shkelje procedurale, i dyshuar si i përfshirë në 8 vra

   Është publikuar fotoja e Laert Haxhiut, personi i dyshuar si atentatori kryesor i ngjarjes së 11 shtatorit në Lushnjë, ku mbetën të vr

   Një person ka hipur në një vinç në qendër të Tiranës dhe po kërcënon që do të hidhet nga atje.

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë për Baniamin Kason, 19-vjeçarin që pak ditë më parë goditi me thikë gjyshin dhe gjyshen e

Autoritetet italiane kanë shkatërruar një organizatë kriminale të përbërë nga shqiptarë dhe italianë, e angazhuar në trafikun ndërkombëta