Aksidentohet për vdekje adoleshenti shqiptar në Itali

Postuar: 16/05/2018 - 12:12

Një aksident me motor i ka marrë jetën një adoleshenti shqiptar në Milano të Italisë.

Media italiane “ANSA”, viktima është një 17-vjeçar, i cili u përplas me një makinë ndërkohë që udhëtonte me motor.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 22:30 të të martës, në rrugën “Parini”. I riu u dërgua me urgjencën në spitalin San Raffaele, por plagët ishin shumë të rënda dhe adoleshenti nuk mundi të mbijetonte.

Po sipas medieve italiane, 17-vjeçari nuk kishte patentë dhe udhëtonte me një skuter të vjedhur më 13 maj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Dibrës një ditë pas ptortesës ka nisur hetimet ndaj një grupi qytetarësh të Peshkopisë që tubuan në Peshkopi gjatë aktivitetit

Një tjetër pushues ka gjetur vdekjen pasi është mbytur rreth mesditës në plazhin e Golemit.

Një i moshuar ka ndërruar jetë teksa ka shkuar në një farmaci për të marrë ilaçet.

Një pikë këmbimi valutor në Durrës ka denoncuar në polici një shtetas, i cili kishte këmbyer 100 euro false.

Antoneta Myrtaj, e cila u dhunua me sqepar nga bashkëshorti i saj Ferik Myrtaj, ka frikë për jetën e saj.

Katër persona, pjesë e një grupi që kryenin grabitje kasafortash janë arrestuar nga policia e Tiranës në Mjull Bathore.

Një shqiptar në Itali i dënuar me 10 vite burg për trafik droge ka përfituar rreth 31 mijë euro dëmshpërblim nga gjykata e Milanos, pasi

Policia italiane ka goditur tri banda kriminale, njëra prej të cilave e përbërë nga shqiptarë, tjetra nga moldavë dhe rumunë dhe banda e

Një tjetër rast dhunë në familje ka ndodhur në Memaliaj, ku burri 65 vjeç ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij.

Një sasi prej 12 kg drogë është sekuestruar dje në autostradën në Chiasso.