Aksidentohet për vdekje gruaja nga Durrësi, arrestohet i riu me BMW

Postuar: 15/07/2018 - 19:52

   Një e moshuar 71-vjeçare nga Durrësi, shtetasja Q.Ç. është aksidentuar për vdekje në kryeqytet, ditën e shtunë, ndërsa është arrestuar drejtuesja e mjetit, shkaktar të aksidentit.

Policia e kryeqytetit bën të ditur se “u arrestua në flagrancë shtetasja, A.Z, vjeç 21, banuese në Tiranë, pasi në rrugën “Dritan Hoxha”, duke drejtuar mjetin tip ‘‘Volkswagen”, ka aksidentuar me vdekje këmbësoren, Q.Ç., 71 vjeç, banuese në Durrës".

Ndërkohë, po në kryeqytet, një e re nga Durrësi ka mbetur e plagosur lehtë, pasi makina tip “Smart”, e drejtuar prej saj, është përplasur nga një 37-vjeçare nga Tirana, që udhëtonte me një “Ford”.

Mësohet se 31-vjeçarja I.D. nga Durrësi është larguar drejt banesës pas mjekimit të marrë në spital, ndërsa policia ka nisur procedimin penal për 37-vjeçaren që shkaktoi aksidentin.

Ndërkohë në Durrës, është arrestuar në flagrancë nga policia rrugore i riu D.D. 27 vjeç. Në momentin e kontrollit nga policia, ai është kapur nga shërbimet e qarkullimit rrugor, duke drejtuar pa leje drejtimi mjetin tip “BMW”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një adoleshent shqiptar ka humbur jetën në Itali, pasi kishte mbetur i plagosur në një aksident të disa ditëve më parë.

Të tjera detaje janë zbuluar në lidhje me djegien e shtëpisë në Fier një ditë më parë , ku gjithashtu 42-vjeçarja Rudina Kishta tentoi të

Një sherr mes dy vëllezërve ka degjeneruar në përdorimin e armëve të ftohta rreth orës 11:54 në kryeqytet.

I riu që shkaktoi aksidentin që i mori jetën një këmbësori në Fier mbrëmjen e shkuar (13 gusht) është vetëdorëzuar në policia.

Një grua shqiptare ka humbur jetën në një aksident këtë të hënë rreth orës 16:00, në Piacenza të Italisë.

Persona ende të paidentifikuar nga policia, kanë thyer xhamin e një makine në Durrës dhe kanë vjedhur disa sende personale.

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Pazari i Mesnatës”, ku ka arrestuar dy persona të cilet akuzohen se shisnin kokainë

Një shtetas i dënuar me 8 vite burg është ekstraduar nga Greqia drejt vendit tonë. 

   Pre e hajdutëve mbrëmjen e së hënës ka rënë shkolla e mesme e përgjithshme “Olsi Lasko” në Shkozet.

   Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në