Arrestohet iraniani, dyshohet se do kryente akte terroriste në Shqipëri

Postuar: 22/03/2018 - 14:35

Policia e Tiranës ka arrestuar një shtetas iranian mëngjesin e sotëm. Sipas informacioneve paraprake, bëhet e ditur se shtetasi iranian është arrestuar pranë ambienteve të kryegjyshatës Bektashije.

Ende nuk dihet identiteti i të arrestuarit, teksa ka dyshime se ai kishte prirje të përfshihej në akte terroriste në vendin tonë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Interpol Tirana ekstradoi nga Hungaria drejt vendit tonë një kosovar në kërkim ndërkombëtar.

Dy vajza të reja janë dhunuar nga ish-ët e tyre në qytetin e Durrësit.

Policia ka zbardhur ngjarjen e djeshme në Pogradec, ku në një aksident mbeti i vdekur një person.

Një mjet i paidentifikuar ka aksidentuar një 29-vjeçar ditën e djeshme dhe më pas është larguar nga vendngjarja.

Një 20-vjeçar është arrestuar nga policia në Durrës, pasi u kap në flagrancë me 2 doza kokainë.

Një grindje për motive xhelozie është shndërruar në një dramë në familjen e një çifti emigrantësh shqiptarë në lagjen San Fruntuoso të Xh

Shkaktim të lëndimeve të lehta trupore, privim nga liria, detyrim, kërcënim, sulm, ofendime dhe shkelje të Ligjit për armëmbajtje (vetëm

Një makinë në pronësi të një emigranti është përfshirë nga flakë në orët e para të mëngjesit të së enjtes.

Tentoi të vriste prindërit e ish-gruas, organi i akuzës kërkon ekstradimin e tij autorit të dyshuar nga SHBA për t’u gjykuar në Shqipëri

Policia e Kosovës ka vënë në pranga ditën e djeshme autorin e dyshuar të vrasjes së Mario Majollarit pak ditë më parë në Tiranë.