Dëshmia: Kemi luftuar 45 minuta me vdekjen. Pas grabitjes, mbytën edhe qenin

Postuar: 22/02/2018 - 10:59

Disa persona janë shoqëuar nga Policia e Lezhës në lidhje me grabitjen e një dite më parë në një banesë, ku autorët dhunuan edhe kryefamiljarin.

Të shoqëruarit janë persona me precedent të mëparshëm penal. Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar maskat e grabitësve, të cilat u gjetën 50 metra larg vendit të ngjarjes. Burime për “BalkanWeb” bëjnë me dije se grabitësit kanë mbytur qenin e ndodhur pas shtëpisë dhe kanë shfrytëzuar pjesën që nuk ishte në vëzhgimin e kamerave.

Sipas dëshmisë së bashkëshortes, për rreth 45 minuta kanë përjetuar tmerr të vërtetë.

Kemi luftuar me vdekjen, nën kërcënimin e armës. Fëmijët nuk kanë fjetur gjithë natën nga trishtimi”, është shprehur ajo.

Njoftimi i policisë:

Me datë 21.02.2018 , rreth orës 19:15, në qytetit Lezhë në afersi të bordit të kullimit në banesën e shtetasit A.I., kanë hyrë tre persona të maskuar ku njëri prej tyre i armatosur, dhe pasi kanë goditur me sende të forta të zotin e banesës kanë marrë një shumë parash dhe disa bizhuteri dhe duke përfituar nga errësira kanë mundur të largohen.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Anëtarët e një bande shqiptare të drogës janë dënuar me burg në Britani, pasi autoritetet u gjetën një sasi kokaine me vlerë më shumë se

Ndërhyrja në kohë e Policisë, parandalon konfliktin e mëtejshmëm duke arrestuar në flagrancë autorin e një ngjarjeje, ku protagonistë ish

Kreu i Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj dhe 11 zyrtarë të tjerë të këtij institucioni janë paraqitur mëngjesin e sotëm në Gjykatën e Lezh

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave ka ndaluar efektin e komisariatit nr. 3 në Tiranë, Adriatik Bakiasi.

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Divjakë.

Shqiptari i cili u përfshi në një aksident mbrëmjen e së premtes në Parma të Italisë ka ndërruar jetë sot.

Një tjetër banesë ka rënë pre e hajdutëve në qytetin e Durrësit.

Një burrë 35-vjeçar është paraqitur në komisariatin e policisë së Durrësit për të kërkuar ndihmën e bluve për gjetjen e gruas së tij.

Era e fortë ditën e djeshme ka shkaktuar dëme të shumta, por edhe viktima.

Vrau shokun e ngushtë dhe më pasi i copëtoi trupin, por prapaskenat e krimit makabër në Fier duket se kanë qenë edhe më absurde.