DETAJET/ Pse u mor peng biznesmeni nga Durrësi nga dy vëllezërit, zbulohet arsyeja

Postuar: 16/04/2018 - 21:42

   Zbardhen të tjera detaje nga pengmarrja dhe dhunimi i një 33-vjeçari nga Durrësi.

Më herët, DurrësLajm, duke iu referuar policisë, njoftoi se 33-vjeçari K.P. ishte marrë peng për disa orë dhe ishte dhunuar nga dy vëllezërit J.N. dhe Xh.N. me makinën e shokut të tyre Gj.Q. nga Tirana.

Mësohet se shtetasi i marrë peng është një biznesmen që operon në sektorin e ndërtimit. Shkak për pengmarrjen dhe dhunimin e 33-vjeçarit është bërë një borxh prej 13 mijë eurosh që u kishte dy vëllezërve nga Durrësi.

Mësohet se shkak për pengmarrjen është bërë moslikujdimi i shumës së një apartamenti që dy vëllezërit J.N dhe Xh.N ia kishin shitur.

Pasi është liruar nga pengmarrësit e tij, biznesmeni ka denoncuar ngjarjen në polici.

Policia shpalli në kërkim dy vëllezërit nga Durrësi, ndërsa arrestoi ditën e sotme pronarin e mjetit të përdorur gjatë pengmarrjes. 

Njoftimi i policisë:

Më datë 16.04.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi Gj.Q. 30 vjeç, banues Yzberish, Tiranë, si dhe u bë shpallja në kërkim policor dhe po punohet për kapjen e shtetasve J.N. dhe Xh.N. banues në Durrës, sepse në bashkëpunim me njëri-tjetrin,  me mjetin në pronësi të shtetasit Gj.Q., e kanë marrë pa dëshirë në mjet duke e dhunuar fizikisht shtetasin K.P.  33 vjeç, banues në Durrës pasi ky shtetas i ka lekë borxh dy vëllezërve. Neni 110/2 i Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy drejtues mjetesh janë kapur në flagrancë nga policia në Durrës e në Shijak duke udhëtuar në gjendje të dehur.

Policia e Durrësit ka shpallur në kërkim dhe po punon për kapjen e një 47-vjeçari, që akuzohet se ka kryer një vjedhje me forcë.

Një dyqan "Vodafone" në Durrës është vjedhur me thyerje gjatë natës nga autorë ende të paidentifikuar.

Prokuroria kërkon burg për jetë për shtetasin Miklovan Parubi, autor i vrasjes së dyfishtë në Dajç më 3 tetor 2016 dhe plagosjes së 4 te

Një çift shqiptar, që iu kishte shkuar mendja të fshihnin kokainë në ariun prej pellushi të vajzës së tyre 2-vjeçare, po përballen të dy

Një punonjës i policisë është arrestuar, pasi gjatë kontrollit fizik rezultoi se kishte lëndë narkotike.

Pas 9 orësh luftë me flakët është shuar vatra e zjarrit në fabrikën e riciklimit të mbetjeve në Kashar që u dogj plotësisht paraditen e d

Policia greke ka sekuestruar 1 kg kokainë të fshehur në autobusin e linjës Tiranë – Athinë.

   Policia e Kurbinit ka shpallur dy shtetas në kërkim, të cilët nën kërcënimin e armës kanë dhunuar e më pas i kanë grabitur automjetin

   Një 34-vjeçar është gjetur i mbytur sot në shpellën e ‘Haxhi Aliut’ në Karaburun.