Durrës, ndalohet shijaksi i organizatës mafioze që e kërkon Italia

Postuar: 12/01/2018 - 10:15

Vijon puna për ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Policia e Shijakut ka ndaluar një tjetër shtetas të këtij qyteti, me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në bashkëpunim me Efektivet e Komisariatit të Policisë Shijak bënë të mundur ndalimin e shtetasit të shpallur në kërkim ndërkombëtar Agim Kolgjini 52 vjeç, banues në Shijak.

Sipas informacioneve zyrtare të policisë, bëhet e ditur se Gjykata e Genovës, Itali, në ngarkim të Kolgjinit ka lëshuar urdhër - arrestin për veprat penale “Pjesëmarrje në organizatë të tipit mafioz” dhe “Ndihmë dhe shfrytëzim prostitucioni” parashikuar në nenet 110, 81 dhe 416 të Kodit Penal Italian.

A.Kolgjini është ndaluar me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Enea Ftoj nuk vdiq si pasojë e dhunës, ky është rezultati i ekspertizës mjeko- ligjore për të riun nga Korça që vdiq në ambientet e pa

Në një intervistë për "DurrësLajm" fqinjët e familjes Neziri kanë treguar se si kanë mësuar ngjarjen e rëndë që ndodhi mesditën e sotme n

Është vetëdorëzuar në policinë e Durrësit autori i plagosjes së prindërve, ngjarje e ndodhur mesditën e sotme në lagjen nr.17 të qytetit.

Një sasi prej 105 kg marijuanë është sekuestruar nga policia gjermane në Drezden dhe në Hannover duke çuar në pranga 6 shqiptarë të mosha

75-vjeçari Destan Neziri dhe 64-vjeçarja Asije Neziri, mbetën të plagosur rëndë me thikë rreth orës 14:45 të ditës së sotme, pas një zënk

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të mërkure në Durrës ku një 25-vjeçar ka plagosur me thikë dy prindërit e tij pas një zën

Një krim në familje u regjistrua mesditën e sotme në Durrës, ku djali ka plagosur me thikë dy prindërit e tij, për të cilët aktualisht ra

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur pak minuta më parë në Durrës, në zonën e Kënetës.

Gjykata e Kurbinit vendos masën e sigurisë burg pa afat për Violeta Donajn, gruan që vrau bashkëshortin e saj, Kujtim Donaj në tregun e M

Të paktën 500 kilogram kanabis janë sekuestruar nga policia në Gjirin e Bristanit në Karaburun.